آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

مهمترین جاذبه های گردشگری ترکیه

مهمترین جاذبه های گردشگری ترکیه که در هنگام سفر به این کشور باید به بازدید آنها رفت. این جاذبه ها را می توان به همراه خانواده مورد بازدید قرار داد

کاخ توپقاپی

توپقاپی - جاذبه های گردشگری ترکیه
توپقاپی – جاذبه های گردشگری ترکیه

کاخ توپکاپی در استانبول یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری استانبول محسوب می شود. با ذکر این نکته که تاریخ تأسیس آن به قرن پانزدهم میلادی برمی گردد، از آنجا که برای مدت ۴۰۰ سال محل اصلی سکونت سلاطین عثمانی بود، در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت و به عنوان مرکز سیاسی و اجتماعی شهر، این کاخ با معماری فوق العاده خود به سبک عثمانی متمایز است و شامل مجموعه ای از بناهای محبوب اسلامی و مسیحی است.

شهر افسس

شهر افسس، که یکی از مشهورترین شهرهای باستانی ترکیه است، در ساحل یونیا واقع شده است و ویژگی آن این است که شامل بهترین بناهای تاریخی یونان و روم باستان در جهان است که معروف ترین آنها عبارتند از: کتابخانه سلسوس، معبد هادریان و تئاتر باستانی.

موزه ایاصوفیه

موزه ایاصوفیه (به انگلیسی: Aya Sofya) واقع در شهر استانبول، به ویژه در منطقه سلطان احمد، یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری ترکیه در استانبول است. لازم به ذکر است که در گذشته، موزه کلیسایی بود که در دوران عثمانی (در سال ۱۴۵۳ میلادی) به مسجد تبدیل شد و سپس به موزه ای مشهور تبدیل شد که شامل موزاییک های شگفت انگیز در سال ۱۹۳۵ میلادی است و موزه با طراحی معماری شگفت انگیز و گنبد موزاییکی عالی خود متمایز است.

کاپادوکیا

کاپادوکیا - مهمترین جاذبه های گردشگری ترکیه
کاپادوکیا – مهمترین جاذبه های گردشگری ترکیه

کاپادوکیا که در ضلع شمالی کوههای توروس در قلب ترکیه واقع شده است، یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری ترکیه است. مشخصه این مکان سنگهای آتشفشانی است که در همه جا پراکنده شده و از آن قلعه ها و غارها تشکیل شده است.
در نتیجه فرسایش سنگها با گذشت زمان، کاپادوکیا همچنین شامل گروه بزرگی از آثار باستانی است، از جمله: پارک ملی گورمه، که در سال ۱۹۸۵ در فهرست میراث جهانی یونسکو طبقه بندی شد، شهر زیرزمینی درینکویو و بقایای باقی مانده شهر کنش.

 

مریم گلی برای لاغری نحوه استفاده و مقدار تاثیر آن بر روی لاغری

منابع

  1.  “مکانهایی برای بازدید در ترکیه” ، Www.mapsofworld.com ، بازیابی شده در ۲۴-۵-۲۰۱۹. ویرایش شده.
  2. “آیا صوفیه” ، www.lonelyplanet.com ، برگرفته ۲۴-۵-۲۰۱۹. ویرایش شده.
  3. “کاپادوکیه” ، www.britannica.com ، برگرفته ۲۵-۵-۲۰۱۹. ویرایش شده.

مهناز اشراقی

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + شش =

دکمه بازگشت به بالا