آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

مهم ترین جاذبه های شهر پنانگ مالزی از کلیسای قدیمی این شهر تا سایر جاذبه های گردشگری

کلیسای سنت جورج

کلیسای سنت جورج یکی از جاذبه های شهر پنانگ و قدیمی ترین کلیسای آنگلیکن در آسیای جنوب شرقی است. قدمت ساخت آن به سال ۱۸۱۸ میلادی در دوران استعمار بریتانیا بر می گردد و با معماری باشکوه آن با ترکیبی هماهنگ از سبک های مختلف معماری، با معماری انگلیسی، گرجی و نئوکلاسیک مشخص می شود.

شورای شهر

تالار شهر در گوشه غربی جزیره پنانگ واقع شده است و یک ساختمان عظیم با طراحی معماری فوق العاده است که با ستون های زنجیره ای و پنجره های قوسی متمایز شده است.

کاخ پنانگ پراناکان

عمارت پینانگ پراناکان در اقامتگاه سابق متعلق به آغاز قرن بیستم واقع شده است و به عنوان یکی از جاذبه های شهر پنانگ شناخته می شود.
امروزه این موزه برای بازدیدکنندگان و گردشگران باز است، زیرا مجموعه های شگفت انگیزی از سبک های معماری را در خود جای داده است، از جمله: درهای چوبی حک شده در چین، کاشی کف انگلیسی.

کاخ پنانگ پراناکان جاذبه های شهر پنانگ
کاخ پنانگ پراناکان جاذبه های شهر پنانگ

کاخ آبی یکی از جاذبه های شهر پنانگ

کاخ آبی در شهر جورج تاون در پنانگ واقع شده است و یکی از نقاط دیدنی مهم شهر محسوب می شود. این کاخ تاریخی قدیمی است که در دهه هشتاد قرن هجدهم میلادی ساخته شده است و شامل ۳۸ اتاق، ۲۲۰ پنجره مشرف به در خارج، و با طراحی معماری فوق العاده و ظاهر خارجی آن به رنگ آبی مشخص می شود.

معبد کک لوک سی

معبد کیک لوک سی در ۸ کیلومتری مرکز جورج تاون واقع شده است. این یک معبد بودایی باستانی است که در دوره (۱۸۹۰-۱۹۰۵ میلادی) ساخته شده است، یکی از بزرگترین معابد بودایی در مالزی محسوب می شود و در وسعت وسیع آن قرار دارد. بسیاری از بناهای شگفت انگیز، که مهمترین آنها عبارتند از: برنز برجسته، و معبد هفت طبقه بان بو طار.

شهر پنانگ محله چینی ها از جاذبه های شهر پنانگ
شهر پنانگ محله چینی ها از جاذبه های شهر پنانگ

سایر جاذبه های شهر پنانگ

علاوه بر نقاط دیدنی قبلی، پنانگ شامل بسیاری از مکانهای توریستی فوق العاده است، از جمله:

  • محله چینی ها: دارای سبک زندگی چینی معتبر بسیاری است.
  • قلعه کورنوالیس: این قلعه تاریخی است که بقایای دوران استعمار از قلعه های انگلیس را در خود جای داده است.
  • گالری هنر دولتی: شامل مجموعه های هنری هنرمندان مالزیایی است.
  • باغ ادویه گرمسیری: شامل انواع زیادی از گیاهان و درختان ادویه است.

 

منابع
^ أ ب ت Michelle Leong (1-8-2018), “The 10 Most Beautiful Places to Visit in Penang”، theculturetrip.com, Retrieved 19-5-2019. Edited. ↑ “Blue Mansion”, www.lonelyplanet.com, Retrieved 19-5-2019. Edited. ↑ “Kek Lok Si Temple”, www.lonelyplanet.com, Retrieved 19-5-2019. Edited. ↑ ” Penang Map”, www.mapsofworld.com, Retrieved 20-5-2019. Edited.

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا