پیارندتازه های گردشگریدانستنی های جالبگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگریمقاله های گردشگری

مهم ترین جاذبه های گردشگری اتریش

مهم ترین جاذبه های گردشگری اتریش شامل هفت مجموعه پربازدید می شود که همه ساله تعداد قابل توجهی از بازدید کنندگان را به سمت خود می کشانند. در ادامه به بررسی هر کدام از آنها می پردازیم.

مجموعه کاخ هافبورگ

کاخ هافبورگ در شهر وین اتریش واقع شده است، این کاخ تاریخی عظیم یکی از جاذبه های گردشگری اتریش و قدیمی ترین و مهم ترین مکان های قدرت در قاره اروپا است. خانواده سلطنتی هابسبورگ از قرن سیزدهم تا سال ۱۹۱۸ پس از میلاد در آن سکنی گزیدند و شامل تعداد زیادی اتاق، میدان‌ها، سوئیت‌ها و سالن‌های زیادی است. امروزه نیز به عنوان مقر دفاتر رئیس جمهور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کلیسای جامع سنت استفان

کلیسای جامع سنت استفان از جاذبه های گردشگری اتریش
کلیسای جامع سنت استفان

کلیسای جامع سنت استفان در وین واقع شده است و یکی از زیباترین کلیساهای قاره اروپا محسوب می شود. این بنا با معماری باشکوه گوتیک، با تزئینات شگفت انگیز، کاشی های رنگارنگ، برج های مرتفع و ناقوس کلیسا، که دومین ناقوس بزرگ در اروپا است، متمایز است. 

قلعه ریگرزبورگ از جاذبه های گردشگری اتریش

قلعه ریگرزبورگ در ایالت اشتایریا در اتریش یک قلعه تاریخی باستانی است که در قرون وسطی بر فراز یک آتشفشان خاموش ساخته شده است. این بنا نیز به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری اتریش مطرح می باشد.

موزه Kunsthistoris

این موزه در منطقه Ringstraße وین واقع شده است و یکی از مهم ترین مکان های دیدنی آن محسوب می شود. شامل آثار هنری بسیاری است که قدمت آنها به دوره های مختلف تاریخی بازمی گردد، به علاوه گروهی از قطعات و مجموعه های متعلق به خانواده سلطنتی هابسبورگ نیز در آن قرار دارند.

روستای هالشتات

دهکده هالشتات در منطقه Salskammergut اتریش واقع شده است و یک دهکده توریستی کوچک است که بین بازدیدکنندگان شهر و گردشگران آن بسیار محبوب است. به لطف مناظر زیبا، خانه های چوبی، و طرح های معماری که قدمت آن به قرن شانزدهم پس از میلاد باز می گردد.

صومعه شیر

صومعه ملک از جاذبه های گردشگری اتریش در شهر ملک اتریش واقع شده است و مشهورترین صومعه این کشور محسوب می شود. این بنا با طراحی معماری باشکوه خود، که با گنبد هشت ضلعی سر به فلک کشیده، برج های دوتایی بلند، نقاشی های دیواری خیره کننده بر روی سقف، گنبد، و کف مرمر صیقلی نشان داده شده است، متمایز است.

قلعه آمبراس از جاذبه های گردشگری اتریش

قلعه-آمبراس-جاذبه-های-گردشگری-اتریش
قلعه-آمبراس-جاذبه-های-گردشگری-اتریش

قلعه آمبراس در شهر اینسبروک اتریش واقع شده است. این قلعه تاریخی قدیمی است که در سال ۱۵۶۴ بعد از میلاد توسط فرماندار ایالت تیرول، آرشیدوک فردیناند دوم ساخته شده است و شامل سالن ها و اتاق های بسیاری از جمله تالار اسپانیا و تعدادی از نمایشگاه های فوق العاده است.

منابع
^ أ ب Courtney Traub (5/16/19), ” 20 Top Things to Do in Vienna, Austria “، www.tripsavvy.com, Retrieved 18-5-2019. .
^ أ ب ت Culture Trip (15-3-2017), “20 Unmissable Attractions in Austria”، theculturetrip.com, Retrieved 18-5-2019. .
↑ “Stift Melk”, www.lonelyplanet.com, Retrieved 18-5-2019. .
↑ “Schloss Ambras”, www.lonelyplanet.com, Retrieved 18-5-2019. Edited.

پویا رادفر

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + یازده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا