آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

مهم ترین جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ

کلیسای ناجی خون ریخته شده

کلیسای ناجی خون ریخته شده یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ روسیه است. این بنا یک کلیسای تاریخی است که در پایان قرن نوزدهم میلادی ساخته شد و مکانی را که تزار اسکندر دوم ترور شد اشغال می کند.
توجه داشته باشید که این بنا با یک معماری پیچیده و خیره کننده مشخص می شود. صفحات معرق، کاشی های سرامیکی لعاب دار و برج های بلند ظاهر می شود و طراحی آن تا حدودی شبیه به کلیسای جامع سنت باسیل در روسیه است.

کلیسای ناجی خون ریخته از جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ
کلیسای ناجی خون ریخته از جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ

کاخ پیترهوف

کاخ پترهوف یک کاخ تاریخی قدیمی است که محل اقامت امپراتور پتر کبیر را نشان می دهد، طراحی آن از بازگشت وی از ورسای در ۱۷۱۷ بعد از میلاد الهام گرفته شده است. این کاخ یک شاهکار معماری شگفت انگیز به نظر می رسید و مساحت آن تقریباً ۶،۰۷۰،۲۸۱ متر مربع شامل بسیاری از باغ ها، پارک ها، چشمه ها و بسیاری از جاذبه های شگفت انگیز دیگر است.

پل آنیچکوف از جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ

پل آنیچکوف یک پل تاریخی قدیمی است که در سال ۱۷۱۵ میلادی ساخته شده است. به عنوان نقطه ای گذر از سن پترزبورگ و از آنجا، شاید آنچه آن را بیشتر متمایز می کند چهار مجسمه اسب است که توسط مجسمه ساز پیتر کلود فون طراحی شده است. اگرچه این پل در طول جنگ جهانی دوم بمباران شد، اما امروزه هنوز وضعیت خوبی دارد.

پل آنیچکوف از جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ
پل آنیچکوف از جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ

پارک یوسوپوف اوسکی

باغ یوسوپوفوسکی یکی از جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ بین رودخانه فونتانکا و خیابان سادوویا واقع شده است و یکی از زیباترین مکانهای طبیعی در سن پترزبورگ محسوب می شود، جایی که بازدیدکنندگان و گردشگران می توانند در باغ قدم بزنند، از چشم اندازها،  فضای فوق العاده لذت ببرند و از غذا دادن به اردک و پرندگان آنجا لذت ببرند.

موزه هرمیتاژ دولتی

موزه ارمیتاژ دولتی یکی از مهمترین موزه های روسیه است. این مجموعه در ۳۶۰ اتاق خود شامل تعداد بسیار زیادی از آثار هنری شگفت انگیز است که تاریخ هنر اروپای غربی را بیان می کند.

کاخ یوسوپوف یکی از گردشگری سن پترزبورگ

ساختمان ستاد کل، مشرف به رودخانه مویکا، یک قصر تاریخی باستانی با معماری نفیس است که متعلق به شاهزاده فلیکس یوسوپوف است، کاخی که در آن راهبروس روسی گریگوری راسپوتین کشته شد.

پویا رادفر

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا