آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگریمعرفی هتل ها

مکانهای دیدنی شرم الشیخ از سواحل شگفت انگیز تا مساجد و کلیساها

پارک ملی راس محمد

پارک ملی راس محمد یکی از مکانهای دیدنی شرم الشیخ است، این پارک ملی در جنوب سینا واقع شده است، و مساحت آن حدود ۴۸۰ کیلومتر مربع است. از ویژگی های این ذخیره گاه طبیعت در کویر؛ شن سفید و سواحل آن است شامل مکان های زیادی برای غواصی است و کلوپ های غواصی مانند: کوک جک فیش و شقایق که شامل بیش از ۱۰۰۰ گونه ماهی و ۱۵۰ گونه لاک پشت و سخت پوستان است.

سایت های غواصی یکی از مکانهای دیدنی شرم الشیخ

سایت های غواصی شرم الشیخ
سایت های غواصی شرم الشیخ

سایت های غواصی بسیاری در سواحل دریای سرخ در شرم الشیخ وجود دارد؛ زیرا کل شهر یک مکان تفریحی شگفت انگیز برای آموزش غواصی است.
همچنین باشگاه هایی وجود دارد که دوره های یادگیری را برای مبتدیان و غواصان نیز برگزار می کنند.
در حالی که متوسط ​​هزینه ثبت نام برای دوره های معادل ۳۶۰ دلار است، برخی از افراد می توانند از پیشنهادات دوره ای که ممکن است فقط ۲۵۰ دلار هزینه داشته باشد استفاده کنند و لازم به ذکر است که سایت های غواصی در دریای سرخ در میان بهترین و ارزانترین سایتها در جهان.

صحرای شرم الشیخ از جمله مکانهای دیدنی شرم الشیخ

صحرای شرم الشیخ
صحرای شرم الشیخ از جمله مکانهای دیدنی شرم الشیخ

کویر شرم الشیخ (به انگلیسی: Desert Sharm el Sheikh) با تپه های شنی و دره های باز شناخته می شود.
ماجراجویان برای کاوش با دوچرخه چهار چرخ حرکت می کنند و از یادگیری جزئیات زندگی بادیه نشین لذت می برند. دره پارانویاک یکی از مکانهای دیدنی کویر است که بین کوهها ساخته شده است. بازدید کنندگان می توانند قبل از بازگشت به هتل های خود از عکس گرفتن در صحرا لذت ببرند.

خلیج ناعما از جمله مکانهای دیدنی شرم الشیخ

خلیج ناعاما در شرم الشیخ در شبه جزیره سینا مصر واقع شده است و یکی از مکانهایی است که می توانید هنگام انجام فعالیت های مختلف از آن لذت ببرید. بازدید از آن به بازدید کننده فرصت استراحت در ساحل را می دهد، یا از جلسات حمام خورشید لذت ببرید، که باعث احساس نشاط می شود.

ویوا شارم

ویوا شرم یکی از سواحل زیبا در شرم الشیخ است و یکی از مکانهای دیدنی شرم الشیخ شناخته می شود. مساحت آن ۵ کیلومتر از ساحل است و آن را در فلات راس ام سید واقع کرده است.
این محیط تفریحی دارای بسیاری از مکان ها از فعالیت های است، مانند ساحل مرجانی، کلوپ غواصی، علاوه بر وجود اتاق های حمام ترکی، سونا و باشگاه های ورزشی، هتل ویوا همچنین شامل اتاق های پذیرایی تزئین شده با رنگ های طبیعی و همچنین بالکن هایی است که مشرف به همه اتاق ها هستند. استخر هتل شامل بسیاری از نخل ها است که سایبان های درختی را برای بازدید کنندگان فراهم می کند.

مسجد المصطفی

مسجد المصطفی به عنوان یکی از مکانهای توریستی در شرم الشیخ مصر شناخته می شود، زیرا با طراحی و تزئینات عجیب و غریب متمایز است.
این مسجد شامل چندین مناره بلند، یک گنبد شگفت انگیز و نمای زیبا است از سنگ مرمر ساخته شده است، بنابراین یکی از مکانهای دیدنی شرم الشیخ است که باید در سفر به شرم از آن بازدید کرد.

کلیسای جامع بهشتی

مکانهای دیدنی شرم الشیخ
کلیسای بهشت مکانهای دیدنی شرم الشیخ

کلیسای جامع آسمانی بزرگترین کلیسای قبطی در شارم الشیخ است و از نظر طبقه بندی ۲۰۱۰ یکی از زیباترین کلیساهای جهان است، زیرا به دلیل نقاشی دیواری های خود که نقاشی هایی از صحنه های کتاب مقدس را به تصویر می کشد و برای بخشی دیگر، از آن جدا شده است.، ساخت کلیسا واقع در محله النور تنها دو سال به طول انجامید.

 


منابع:

  1.  ANDREEA PAVALOIU (9-2-2017), “Top 10 Things To Do And See In Sharm El Sheikh”، www.theculturetrip.com, Retrieved 24-5-2019. Edited.
  2.  JESSICA MACDONALD (13-5-2019), “۲۵Top Things to Do in Egypt”، www.tripsavvy.com, Retrieved 24-5-2019. Edited.
  3.  JESSICA MACDONALD (26-9-2018), “۵of the World’s Cheapest Places to Get Scuba Certified”، www.tripsavvy.com, Retrieved 24-5-2019. Edited.
  4.  “Desert Sharm el Sheikh”www.lonelyplanet.com, Retrieved 24-5-2019. Edited.
  5.  “Viva Sharm”www.lonelyplanet.com, Retrieved 24-5-2019. Edited.

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − چهارده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا