آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

مکانهای شگفت انگیز کوالالامپور که گردشگران را جذب خود می کنند

مکانهای شگفت انگیز کوالالامپور برای مسافرانی که قصد سفر به این کشور را دارند به عنوان جاذبه های گردشگری شناخته می شوند؛ از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

غارهای باتو

غار های باتو از جمله مکانهای شگفت انگیز کوالالامپور

 

غارهای باتو (به انگلیسی: Batu Caves) در مرزهای شهر کوالالامپور مالزی قرار گرفته اند که گروهی از غارهای تراشیده شده در سنگ آهک هستند.
معابد و مقدسات هندو را در آنها گنجانده اند و بازدیدکنندگان و گردشگران می توانند پس از با بالا رفتن از ۲۷۲ پله به بازدید از داخل غارها بپردازند؛ همچنین وجود مزاحمت توسط میمون ها در این مکان نیز بسیار گزارش شده است.

برجهای دوقلوی پتروناس یکی از مکانهای شگفت انگیز کوالالامپور

برجهای دوقلوی پتروناس بلندترین برج های دوقلو در جهان هستند و یکی از بیست بلندترین آسمان خراش در جهان است.
آنها را با معماری مدرن فوق العاده و پلی که به صورت معلق میان آن دو برج قرار گرفته است می توان شناخت.

پارک پرندگان کوالالامپور

پارک پرندگان کوالالامپور (به انگلیسی: KL Bird Park) یکی از مکانهای شگفت انگیز کوالالامپور است. این مجموعه شامل تعداد زیادی از گونه های پرندگان است که به مناطق های مختلف جهان باز می گردند و بیشتر آنها آزادانه و بدون محدودیت در محیط پارک زندگی می کنند. به همین ترتیب، مقصدی عالی برای دوستداران پرندگان است.

مسجد نگارا

مسجد نگارا (به انگلیسی: Masjid Negara) یا مسجد ملی، مسجدی با طراحی معماری فوق العاده، شبیه به سبک هنری اریگامی است و از هر جهت مناطق سبز و مناظر خیره کننده را تماشا می کند.

آکواریوم کوالالامپور دیگر مکانهای شگفت انگیز کوالالامپور

آکواریوم مکانهای شگفت انگیز کوالالامپور
آکواریوم مکانهای شگفت انگیز کوالالامپور

آکواریوم کوالالامپور (Aquaria KLCC) یک آکواریوم عظیم است که شامل انواع مختلفی از موجودات دریایی و از محیط های مختلف دریایی (دریاها، رودخانه ها و دریاچه ها) است. بازدید کنندگان می توانند از فرصت شگفت انگیز دیدن ماهی از نزدیک لذت ببرند.

باغ های دریاچه

Lake Gardens (به انگلیسی: Lake Gardens) یا پارک میراث عبدالرزاق، که یک منطقه طبیعی وسیع و سبز است و با مساحت ۱۷۳ هکتار  بزرگترین فضای سبز در شهر کوالالامپور است.

فانوس دریایی کوالالامپور یکی از مکانهای شگفت انگیز کوالالامپور

ارتفاع فانوس دریایی کوالالامپور (به انگلیسی: Menara Kuala Lumpur) به ۴۲۱ متر می رسد و منظره ای فوق العاده شگفت انگیز از بقیه کوالالامپور را به بازدید کنندگان و گردشگران می دهد و امکان صرف غذا در رستوران گردان واقع در بالای آن وجود دارد.

 


منابع

  1.  Jessica Padykula (8-4-2019), ” The Top 10 Things to Do in Kuala Lumpur “، www.tripsavvy.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  2.  Sarah Anne Lee (16-2-2018), “۲۰ Must-Visit Attractions in Kuala Lumpur”، theculturetrip.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  3.  “Lake Gardens – Tun Abdul Razak Heritage Park”www.lonelyplanet.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  4.  “Menara Kuala Lumpur”www.lonelyplanet.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + یازده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا