مکان های توریستی تونس از جمله زیباترین آثار تاریخی و خاص هستند

مکان های توریستی تونس به دلیل تنوع و زیبایی های منحصر به فرد در میان آثار باستانی و جاذبه های گردشگری جهان بسیار چشمگیر و مهم هستند.
مسجد زیتونا یکی از مکان های توریستی تونس
مسجد زیتونا یکی از مکان های توریستی تونس

شهر سیدی بو سعید

شهر سیدی بو سعید یکی از جذاب ترین مکان ها برای توریست ها در جهان است. این مکان یک شهر سنگی است که با زیبایی شناسی یونانی و خانه های خود با گنبدهای سفید و درهای آبی مشخص می شود و مقصد بسیاری از بازدیدکنندگان است که می خواهند از تماشای مناظر خیره کننده دریای مدیترانه و معماری منحصر به فرد آن را کشف کنید.
این شهر به عنوان یکی از مکان های توریستی تونس همچنین شامل یک گروه از گالری های هنری و بسیاری از کافه ها و مغازه ها در فضای باز هستند.

الجم یکی از مکان های توریستی تونس

الجم یکی از مکان های توریستی تونس
الجم یکی از مکان های توریستی تونس

شهر ال جم (به انگلیسی: El Jem) در قسمت جنوبی تونس واقع شده است و در گذشته و در زمان رومی ها یک مرکز تجاری بوده است. این شهر شامل گروهی از بناهای باستانی است که مهمترین آنها عبارتند از: آمفی تئاتر جم است که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

شهر باستانی تونس

شهر باستانی تونس یکی از چشمگیرترین شهرهای قرون وسطایی در قاره آفریقا و یکی از جذاب ترین مکان های توریستی تونس است. این مکان شهری است که مشخصه آن خیابانها، کوچه ها، بازارها و کافه های قدیمی است، علاوه بر فضاهای مسکونی با رنگ روشن، ورودی های بزرگ، کاخ های تاریخی زیبا، مساجد با ستون های مرمر و گچ های تراشیده شده است که در سطح شهر پخش می شود.

موزه باردو یکی از شگفت انگیز ترین مکان های تونس

موزه باردو، واقع در کاخ بزرگ و باشکوه تونس، یکی از بهترین مکان های توریستی تونس به حساب می آید.
این موزه یکی از چشمگیرترین موزه ها در شمال قاره آفریقا است. این مکان مجموعه ای از موزاییک ها را که مشهورترین آنها در کل جهان است در خود جای داده است و با نمایش مجموعه ای از هنرهای پرتحرک موزاییکی که در مکان های باستانی تونس کشف شده است، متمایز می شود، زیرا بقایای شگفت انگیز و متمایز از تاریخ باستان منطقه است.

مسجد زیتونا

مسجد زیتونا یکی از مکان های توریستی تونس
مسجد زیتونا یکی از مکان های توریستی تونس

مسجد زیتونا در مرکز تونس واقع شده است و یکی از چشمگیرترین بناهای معماری در آن است. ساخت آن به سال ۷۳۲ میلادی برمی گردد و شامل یک نمازخانه با شکوه، یک حیاط آرام است و با کاشی کاری های زیبا از آن متمایز است. شایان ذکر است که این مسجد در شب با چراغ های روشن شهر زیبایی خود را افزایش می دهد.

 

 


منابع

  1.  JESSICA MACDONALD (13-2-2019), ” Tunisia Travel Guide: Essential Facts and Information “، www.tripsavvy.com, Retrieved 1-6-2019. Edited.
  2.  “Medina”www.lonelyplanet.com, Retrieved 1-6-2019. Edited.
  3.  HANNA CLARYS (9-2-2017), “The Top 10 Things To Do And See In Tunis”، theculturetrip.com, Retrieved 1-6-2019. Edited.
عارف قهرمانزاده
کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی