میزان ریزش مو در روز چقدر است و چگونه می توان مقدار ریزش مو را کاهش داد.

میزان ریزش مو در زنان و مردان متفاوت است؛ همچنین طول مو نیز میتواند مقدار ریزش مو را تحت تاثیر قرار دهد؛ همچنین روشهای درمانی برای آن وجود دارد.
میزان ریزش مو
میزان ریزش مو در زنان و مردان

همه افراد آرزوی داشتن موهای زیبا و سالم را دارند، اما برخی متوجه میزان ریزش مو می شوند که امری طبیعی است. زیرا یک فرد عادی روزانه حدود ۵۰ تا ۱۰۰ ساقه مو از دست می دهد، به خصوص برای کسانی که موهای بلند دارند.
موهای ریخته شده توسط ریشه های سالم جبران می شود. درصورتی که میزان ریزش مو از حد مجاز خود عبور کند، برای انجام موارد ضروری باید با یک متخصص پوست مشورت شود.
میانگین ریزش مو در زنان بیشتر از مردان است، یعنی تقریباً ۴۰٪ از زنان موهای اضافی خود را از دست می دهند. در رابطه با میزان طبیعی هر روز باید گفت، ارتباط مستقیمی با نحوه آرایش مو و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی، قرار گرفتن در معرض موارد خاصی مانند بارداری و یائسگی.

چای سبز و تخم مرغ برای درمان ریزش مو

میزان ریزش مو
میزان ریزش مو در زنان و مردان

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان های زیادی است که از ریزش مو جلوگیری کرده و رشد آن را افزایش می دهد، تخم مرغ حاوی پروتئین زیادی است و تهیه این دستور را می توان با انجام مراحل زیر انجام داد:

 • مواد تشکیل دهنده:
  • دو قاشق غذاخوری چای سبز.
  • یک زرده تخم مرغ
 • طرز تهیه:
  • مواد را به هم اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا مخلوط یکدست شود و می توان چای سبز بیشتری اضافه کرد تا رقیق شود.
  • موها را تقسیم کنید، مخلوط را به موها و پوست سر بمالید، سپس موها را با کلاه دوش بپوشانید.
  • مخلوط را به مدت ۳۰ دقیقه روی مو بگذارید، سپس مو را با آب سرد و شامپو بشویید.
  • این روش را ۲ تا ۳ بار در هفته تکرار کنید.

آب لیمو برای درمان ریزش مو

ریزش مو در زنان
ریزش مو در زنان

آب لیمو به درمان بسیاری از مشکلات مو ، مانند شوره سر کمک می کند. همچنین آب لیمو منبع غنی ویتامین C است که ریشه مو را تحریک می کند و به رشد موثر آن کمک می کند.
همچنین حاوی لیمونن است که به موهای خشک و موج دار درخشش می بخشد، و سلولهای پوستی مرده را از بین می برد. می توان با برش یک دانه لیمو به دو قسمت، سپس فشردن مو و پوست سر و ماساژ آن میزان ریزش مو را درمان کرد. بعد از انجام این روش مو ها را به مدت ۱۰ دقیقه خوب بشویید و با آب و شامپو بشویید و این روش را هفته ای دو بار تکرار کنید تا نتیجه بگیرید.

 


منابع:

 1.  by Kathryn Watson (2018-06-20), “Routine Hair Shedding: Why It Happens and How Much to Expect”، www.healthline.com, Retrieved 2019-05-24. Edited.
 2.  by Meenal Rajapet (2019-02-27), “How To Stop And Reduce Hair Fall – ۱۴ Things That Worked For Me”، www.stylecraze.com, Retrieved 2019-05-26. Edited.
 3.  “۱۰ Ways On How To Use Lemon For Hair Loss”www.vkool.com, Retrieved 2019-05-26. Edited.
پویا رادفر
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند