آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریدانستنی های جالبگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

مینسک پایتخت بلاروس یکی از زیباترین شهر ها و مناطق گردشگر پذیر

مینسک پایتخت بلاروس

شهر مینسک (به انگلیسی: Minsk) پایتخت بلاروس است و پرجمعیت ترین شهر در این کشور است. مینسک پایتخت بلاروس دارای سفارتخانه های بین المللی متعدد، ساختمانهای مهم دولتی در بلاروس است و از نظر اقتصادی، فرهنگی، صنعتی، سیاسی و مرکز آموزشی است.

مینسک پایتخت بلاروس
مینسک پایتخت بلاروس

تاریخ مینسک، بلاروس

شهر مینسک برای اولین بار در تاریخ در ۱۰۶۷ بعد از میلاد ذکر شد. زیرا محل استقرار یکی از امارات در سال ۱۱۰۱ بعد از میلاد بود، شهر به لیتوانی، و سپس به لهستان منتقل شد. تا در سال ۲۰۱۰ توسط روسیه بازسازی شود. ۱۷۹۳ میلادی، مینسک از بلایای زیادی رنج برد. مانند تخریب مکرر آتش، و اشغال آلمان ها و فرانسوی ها، علاوه بر اشغال لهستان، و نابودی کامل آن در جنگ جهانی دوم. اما به تدریج به عنوان یک مرکز منطقه ای پس از ۱۷۹۳ اهمیت آن افزایش یافت.
بعد از میلاد، بعداً بعنوان یک مرکز صنعتی پس از احداث خطوط راه آهن مسکو، ورشو و لیپاجا، رومنی در دهه هفتاد قرن نوزدهم از آن عبور کرد و در سال ۱۹۱۹ پایتخت جمهوری بلاروس یا به اصطلاح بلاروس شد. تقریباً مینسک در جنگ جهانی دوم تخریب شد،
بعداً پارکها و خیابانهای وسیع و بسیاری از ساختمانهای مسکونی بازسازی شد و جمعیت آن در مقایسه با سایر شهرهای شوروی در دوره بین ۱۹۵۹-۱۹۸۹ پس از میلاد افزایش یافته است. جمعیت از ۵۰۰۰۰۰ نفر افزایش یافته است. جمعیت در آن دوره به حدود ۱.۶۰۰.۰۰۰ نفر رسید و مینسک در سال ۱۹۹۱ پس از استقلال به عنوان پایتخت بلاروس باقی ماند و امروزه این شهر از نظر معماری متمایز نسبت به قبل و کلیسای جامع مارینسکی متمایز شده است و کلیسای صومعه برنادین، ​​از برجسته ترین آثار تاریخی آن هستند.

مینسک پایتخت بلاروس
مینسک پایتخت کشور بلاروس

نکات برجسته مینسک

شهر مینسک، بلاروس علاوه بر رستوران های زیبا و کافه های زیبا دارای جاذبه های زیادی است، اما آثار تاریخی که در آن باقی مانده اند اندک هستند. به دلیل تخریب که در طول جنگ جهانی دوم انجام شد، و برجسته ترین ویژگی های آن موارد زیر است:

  • موزه بزرگ جنگ میهنی
  • موزه معماری عامیانه و شیوه زندگی روستایی.
  • بنای یادبود یهودی زاسلاوسکی

 

منابع
↑ Oishimaya Sen Nag (2-11-2017), “What Is The Capital Of Belarus?”، www.worldatlas.com, Retrieved 18-5-2019. Edited. ^ أ ب Michael Ray, “Minsk”، www.britannica.com, Retrieved 18-5-2019. Edited. ↑ “Minsk”, www.lonelyplanet.com, Retrieved 18-5-2019. Edited.

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − چهارده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا