پیارنددانستنی های جالب

نحوه استفاده از نمک ماشین ظرفشویی و نوع نمک مناسب برای هر کدام از ماشین ها

نحوه استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

نمک ماشین ظرفشویی برای به دست آوردن بهترین نظافت ممکن برای ظروف مورد استفاده قرار می گیرد. می توان آن را در خواربارفروشی ها یا فروشگاه های لوازم مربوط به ماشین لیاسشویی یافت و از هر نوع مارک آنها استفاده کرد، زیرا به شرح زیر استفاده می شود:

  • قفسه پایینی ماشین ظرفشویی را به سمت بیرون بکشید تا مخزن نمک آشکار شود و آن را روی میز آشپزخانه قرار دهید.
  • درپوش مخزن نرم کننده آب را برداشته و کنار بگذارید و اگر برای اولین بار است که نمک به ماشین لباسشویی اضافه می شود، ابتدا مخزن باید با آب پر شود و نیازی به انجام مجدد آن نیست زیرا مخزن همیشه مقدار کمی آب در داخل خود نگه می دارد.
  • بجای وارد کردن قیف در بالای دهانه مخزن، قیف را نگه دارید و نمک را داخل آن بریزید تا مخزن کاملاً پر شود.
  • نمک ریخته شده در اطراف دهانه مخزن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید، یا ماشین لباسشویی را خالی در چرخه آبکشی قرار دهید تا از شر آن خلاص شوید.
  • درپوش مخزن نمک را محکم ببندید و اگر محکم بسته نشود، ممکن است باعث نشت نمک از مخزن و آسیب به ماشین لباسشویی شود.
  • براکت پایینی را تعویض کنید و طبق معمول از ماشین لباسشویی استفاده کنید.
استفاده از نمک ماشین ظرفشویی
استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

انواع نمک مورد استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

برخی از ماشین های لباسشویی باید نمکی را که برای استفاده در ماشین های ظرفشویی استفاده می شود، اضافه کنند، این نمک مخصوصی است که عاری از ید و دانه های بیشتری نسبت به نمک معمولی دارد.
برای نرم کردن آب سخت استفاده می شود و به آرامی حل می شود، که از مسدود شدن نرم کننده جلوگیری می کند. در ماشین لباسشویی ظروف مورد استفاده در مناطق سخت آب ؛ مانند انگلستان، نسبت به استفاده از نمک سفره، نمک درشت یا نمک کوشر هشدار می دهد. زیرا ممکن است سختی آب را افزایش داده، به دستگاه نرم کننده آب آسیب برساند و در نتیجه به ماشین لباسشویی آسیب برساند.

استفاده از مایع ظرفشویی در ماشین های ظرفشویی

شما باید از استفاده از مایع ظرفشویی معمولی در شستن ظروف خودداری کنید، چراکه معمولاً موجب ایجاد حباب بسیار زیباد می شود و اگر از این شوینده ها در ماشین ظرفشویی استفاده کنید، باعث تجمع کف داخل و خارج آن می شود و اگر به اشتباه در ماشین لباسشویی استفاده شود.  ترجیح دهید دوباره چرخه شستشو یا شستشو را بدون استفاده از مواد شوینده دیگر اجرا کنید. برای اینکه بتوانید آثار کف آلود صابون روی ظروف را از بین ببرید.

 

 

منابع
“چگونه به استفاده از ماشین ظرفشویی نمک” ، www.wikihow.com ، برگرفته ۲۰۱۹/۰۲/۰۶. ویرایش شده. ↑ Jenn Foreacre ، “از چه نمکی در ماشین ظرفشویی خود استفاده کنم؟” ، www.hunker.com ، بازیابی ۲-۶-۲۰۱۹. ویرایش شده. ↑ Mariette Mifflin (16-5-2019) ، “آیا می توانم از صابون معمولی ظرف در ماشین ظرفشویی استفاده کنم؟” ، www.thespruce.com ، بازیابی ۲-۶-۲۰۱۹. ویرایش شده.

مهناز اشراقی

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =

دکمه بازگشت به بالا