نمک برای مو چه فایده ای دارد و چگونه می توان از آن استفاده کرد

نمک برای مو با جذب رطوبت و روغن از پوست سر، شوره سر را تسکین می دهد و گردش خون را تحریک می کند. برای رشد نکردن قارچ ها به روش زیر عمل کنید
نمک برای مو
نمک برای مو

نمک برای مو و درمان شوره سر

شوره سر
شوره سر

نمک با جذب رطوبت و روغن از پوست سر، شوره سر را تسکین می دهد و گردش خون را تحریک می کند. برای رشد نکردن قارچ های ایجاد کننده شوره سر به روش زیر عمل کنید:

 • نحوه استفاده:
  • موها را کاملا باز و شانه کنید.
  • بر روی پوست سر ۱-۲ قاشق چایخوری نمک بپاشید.
  • پوست سر را با استفاده از نوک انگشتان مرطوب، به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه به آرامی ماساژ دهید، و می توان از فرد دیگری برای انجام ماساژ پوست سر استفاده کرد.
  • موها را بشویید، سپس محصولات مورد علاقه مو را استفاده کنید.

تشدید و از بین بردن روغن و تجمع موها

نمک با مخلوط کردن مقادیر مساوی از آن با نرم کننده، مو را ضخیم می کند، سپس مخلوط را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست سر قرار می دهد، سپس مو را آبکشی می کند، ضخیم شدن مو برای از بین بردن چربی های اضافی و تجمع ترشحات پوست سر نتیجه بخش است.
توصیه می شود که این دستورالعمل را هر فصل سال تکرار کنید.

رشد موهای سالم را تحریک کنید

استفاده از نمک باعث رشد سالم مو، بدون از بین بردن روغنهای طبیعی سالم آن: با قرار دادن مقداری نمک در شامپو، سپس شستن مو با آن به روش معمول، (شستن مو با آب سرد می تواند در رشد هرچه بهتر موها تاثیر گذار باشد.

کاهش تعریق پوست سر

با پاشیدن مقداری نمک بر روی ریشه موهای مرطوب، عرق پوست سر را کاهش می دهد و همچنین نمک عرق، روغن ها و رطوبت تمام روز پوست سر را جذب می کند.

براقیت و لطافت را به موها اضافه کنید

نمک برای سلامتی مو
نمک برای سلامتی مو

علیرغم مضراتی که نمک برای مو در هنگام استفاده روی مو دارد (زیرا حاوی عنصر سدیم است که هنگام استفاده از آن عوارض جانبی ایجاد می کند) اما حاوی ۲۶ ماده معدنی دیگر است که برای مو مفید است و همچنین در اسپری های مو نیز وجود دارد.
درخشش شگفت انگیزی به مو می بخشد، آن را نرم و لخت می کند و همچنین از آن محافظت می کند و آسیب آن را درمان می کند.

 

گیاهان به کاهش اشتها کمک می کنند

رشد مو و غذا های موثر بر کاهش ریزش مو

 

منابع:

 1.  رنه Loux (10-23)، “۹ نابغه راه برای استفاده از نمک دریایی برای زیباتر پوست و مو” ، www.prevention.com ، برگرفته ۲۵-۵-۲۰۱۹. ویرایش شده.
 2. t از Ravi Teja Tadimalla (20-5-2019)، “۳۴ مزایای شگفت انگیز نمک برای پوست، مو و سلامتی” ، Www.stylecraze.com ، بازیابی شده در ۲۵-۵-۲۰۱۹. ویرایش شده.
 3. ↑ “۱۵ مزایای باورنکردنی نمک سنگ (Sendha Namak) برای پوست، مو و سلامت کلی” ، food.ndtv.com ، ۲۱-۷-۲۰۱۸، بازیابی شده در ۲۵-۵-۲۰۱۹. ویرایش شده.
بهنام محمدی
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند