آتار باستانیپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی هتل ها

نکات مهم در رزرو هتل و انتخاب اتاق مناسب

بسیاری از افراد اعتقاد دارند که اتاق های هتل در همه هتل ها یکسان است، اما این باور به تمام معنا نادرست است. بنابراین در این مقاله با اتاق های هتل از نظر نوع و مشخصات آشنا می شویم و همچنین با نکات مهم در رزرو هتل برای اقامت و اقامت آشنا می شویم.
نکات مهم در رزرو هتل
نکات مهم در رزرو هتل

اتاق های هتل از نظر انواع

این طبقه بندی هنگام ساخت و طراحی هتل ها اتخاذ می شود و عبارت است از:

 • اتاق یک نفره: اتاقی است که فقط برای ورود یک نفر در نظر گرفته شده است. که در آن یک تخت و احتمال حضور دو نفر وجود دارد. در مورد مساحت اتاق یک نفره از هتلی به هتل دیگر متغیر است. از ۳۷-۴۵ متر مربع.
 • اتاق دو نفره : اتاقی است که برای اقامت دو نفر در نظر گرفته شده است که دارای یک تخت بزرگ یا دو تخت از نظر اندازه متوسط ​​می باشد و از نظر مساحت متوسط ​​۴۰-۴۵ متر مربع می باشد.
 • اتاق سه نفره : اتاقی است که به گونه ای آماده شده است که امکان اقامت ۳ نفر در آن را فراهم می کند، از این رو ممکن است مجهز به سه تخت با اندازه مساوی یا با دو تخت بزرگ، یکی دو نفره و دیگری تخت دو نفره یا دو تخت دونفره بزرگ باشد. به همین دلیل مساحت آن در مقایسه با سایرین بزرگ است، بنابراین از ۵۰ تا ۶۵ متر مربع متغیر است.
 • اتاق چهار تخته : بنا به نام آن اتاقی است که به صورت همزمان ۴ نفر را در خود جای می دهد و ۷۰ متر مربع مساحت دارد و برای خانواده از دو تخت دونفره یا ۴ تخت دو نفره تشکیل شده است.

نکات مهم در رزرو هتل برای افراد با نیازهای خاص

شایان ذکر است که این نوع اتاق ها به طور گسترده در اکثر هتل ها یافت می شود و هر هتلی مشتاق تهیه تعداد مشخصی از این اتاق های هتل است و مشخص شده است که این نوع اتاق ها دارای وسعت ۳۰ تا ۴۲ متر مربع می باشد. انواع این اتاق ها عبارتند از:

 •  کابانا: اتاقی است با استخر اختصاصی یا مشرف به آن و اگر استخر داخل اتاق باشد مساحت آن ۴۵ متر مربع است.
 •  اتاق‌های مجاور: نوعی از اتاق‌ هایی که در کنار هم قرار گرفته‌ اند. که دیوار مشترکی دارند و در عین حال هرکدام دارای دری مجزا از دیگری هستند و مزیت درب اتصالی را ندارند و اندازه آن نیز متفاوت است. یک هتل به هتل دیگر، به طور متوسط ​​۳۰-۴۵ متر مربع.
 • ویلا : در هتل های بزرگ بین المللی مخصوصا استراحتگاه ها یافت می شود به خودی خود خانه ای در داخل هتل است اما در مساحت بزرگتر و حریم خصوصی بهتر و در عین حال مزایای اضافی این نوع ساختمان برای خانواده هایی مناسب است که اعضا یک فرد با نیازهای ویژه یا یک فرد مسن دارند. فقط به این دسته بندی ها محدود نمی شود بلکه برای زوج هایی که در ابتدای ازدواج هستند و همچنین برای خوابگاه مناسب است. که یک گروه هستند اما شامل تعداد زیادی نفر هستند، ویلا دارای تعدادی اتاق خواب و همچنین حمام های متصل به اتاق ها علاوه بر اتاق نشیمن، استخر اختصاصی خود و همچنین جکوزی و سایر امکانات لوکس و با توجه به همه از این نظر مساحت آن در مقایسه با سایرین بزرگ است و از ۱۰۰-۱۵۰ متر مربع متغیر است.
 • اتاق ایزوله : این نوع اتاق برای مردان تجاری یا دسته Vlp در نظر گرفته شده است، همچنین این نوع اتاق در برخی از هتل ها برای بانوان نیز یافت می شود، این اتاق ها در طبقه خاصی از هتل که طبقه اجرایی است، با مساحت متوسط ​​۵۰ متر مربع
نکات مهم در رزرو هتل و انتخاب اتاق مناسب
نکات مهم در رزرو هتل و انتخاب اتاق مناسب

نکات مهم در رزرو هتل

 1. موقعیت هتل : رزرو هتل که کاملاً به نوع سفر بستگی دارد که از طریق آن مکان هتل را مشخص می کند. برای بازدید از بیشترین تعداد آثار فرهنگی موجود در آن و در شرایطی که هدف از بازدید با به منظور کسب و کار و انجام معاملات، پیشنهاد می شود هتلی را در نزدیکی رستوران های محل برگزاری جلسات و در عین حال نزدیک به منطقه تجاری انتخاب کنید.
 2.  رتبه بندی هتل: منظور از رتبه بندی سایر مهمانانی است که در این هتل ها اقامت کرده اند و ستاره هستند. این رتبه بندی ها بستگی به خدمات ارائه شده توسط هتل به ساکنان و همچنین امتیازات آن دارد. بنابراین قبل از رزرو ترجیح داده می شود بررسی بیشترین تعداد نظرات هتل برای دانستن رتبه برای هر هتل، یک هتل لوکس ساده است یا متمایز.
 3.  پارکینگ: این توصیه به طور خاص به گردشگرانی ارائه می شود که ماشینی را اجاره می کنند که از آن برای بازدید از شهری که در آن اقامت دارند استفاده می کنند، بنابراین قبل از رزرو بهتر است این سوال را مطرح کنید که آیا هتل برای ساکنان خود خدمات پارکینگ ارائه می دهد یا خیر و در نحوه ارائه آن هزینه های این پارکینگ چقدر است آیا در محدوده قیمت اقامت قرار می گیرد یا هزینه اضافی برای آن وجود دارد.
 4. خدمات اضافی: بدیهی است که هر هتلی خدمات مورد نیاز هر میهمانی را ارائه می دهد که خدمات اولیه است، اما هتل هایی که خدمات اضافی را با هدف لذت بخشیدن به اقامت برای مهمان ارائه می دهند، قبل از رزرو باید از شما سوال کنید که آیا هتل خدمات اضافی از استخرهای شنا، اسپا برای درمان و همچنین مراقبت و مانند آن ارائه می دهد.
 5. هزینه های اضافی: به معنای اطلاع از خدمات ارائه شده توسط هتل به میهمان که در محدوده قیمت کامل رزرو قرار می گیرد. همچنین خدمات ارائه شده و هزینه های اضافی به قیمت اقامتگاه اضافه می شود. مهمان هنگام پرداخت ارزش این قبوض در معرض موقعیت های شرم آور قرار نمی گیرد.
 6.  انتخاب نوع هتل : به این معنا که اگر مثلاً خانواده ای می خواهد در هتل خاصی اقامت کند، ترجیحاً هتل های خانوادگی را انتخاب کنند زیرا خدمات مناسبی را برای خانواده ها و خانواده ها ارائه می دهند، مانند نصب تخت کودک. نسبت به اتاق والدین، استراحتگاه‌های تفریحی، مراکز بازی کودکان و غیره، بنابراین بهتر است قبل از رزرو هتل، نوع مناسبی از هتل را انتخاب کنید که متناسب با افرادی باشد که می‌خواهند در آن اقامت کنند.

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا