هراره پایتخت زیمبابوه

شهر حراره یا هراره پایتخت زیمبابوه در شمال شرقی این کشور و در مرکز منطقه تاریخی ماشونالند واقع شده است و مقر دولت ملی در این کشور است.
هراره پایتخت زیمبابوه
هراره پایتخت زیمبابوه

شهر حراره یا هراره پایتخت زیمبابوه در شمال شرقی این کشور و در مرکز منطقه تاریخی ماشونالند واقع شده است و شایان ذکر است که مقر دولت ملی در این کشور است. این کشور دارای مرزهای مشترک است. با بوتسوانا، زامبیا، موزامبیک و آفریقای جنوبی است.

تاریخ شهر حراره

هراره در سال ۱۸۹۰ توسط یک نیروی مزدور به رهبری سیسیل رودز برای تصرف ماشونالند تأسیس شد. قبلاً به نام سالزبری سوم سالزبری نامیده می شد و پس از جنگ جهانی دوم جمعیت آن افزایش یافت و بسیاری از مردم به آن مهاجرت کردند و نام شهر به حراره پس از استقلال زیمبابوه در سال ۱۹۸۰ تغییر یافت.

اقتصاد هراره پایتخت زیمبابوه

هراره پایتخت زیمبابوه
هراره پایتخت زیمبابوه

حراره مرکز حمل‌ونقل ریلی، جاده‌ای، هوایی در زیمبابوه است که کنتاکی مسئول ترافیک بین‌المللی است. فرودگاه، مرکز صنعتی و تجاری آن مهم است و نقطه اصلی توزیع محصولات کشاورزی به همسایگان است. مناطق؛ به خصوص محصولات تنباکو در شهر ویرجینیا این شهر همچنین شامل بسیاری از معادن طلای مهم اقتصادی برای کشور است و شامل ارتفاعات مسکونی و حومه های صنعتی می شود.

گردشگری در هراره

هراره پایتخت زیمبابوه جذاب‌تر از سایر پایتخت‌های جنوب آفریقا است، زیرا شهری امن و راحت است و شامل بسیاری از جاده‌های عریض مبله شده با خاک قرمز و گیاهان بومی گلدار، علاوه بر موزه‌ها، بازارهای صنایع دستی، و بارهای مختلف است. برجسته ترین ویژگی ها:

  • گالری ملی زیمبابوه
  • گالری دلتا
  • باغ گیاه شناسی ملی
  • مرکز ایست گیت
  • آرشیو ملی زیمبابوه

پویا رادفر
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند