پیارنددانستنی های جالبگردشگریمقاله های گردشگری

واحد پول بحرین چیست؟

دینار بحرین

پول مورد استفاده در ایالت بحرین به نام دینار بحرین، به اختصار (BHD) است. کلمه دینار از کلمه رومی مشتق شده است. دینار بحرین به هزار فیل تقسیم می شود و برای اولین بار در سال ۱۹۶۵، هنگامی که دینار جایگزین روپیه خلیج فارس شد، استفاده شد، به طوری که یک دینار بحرین برابر با ده روپیه است و بانک مرکزی بحرین وظیفه صدور دینار بحرین را بر عهده می گیرد.

سکه در بحرین

پول بحرین
پول بحرین

 

بحرین سکه های خود را در سال ۱۹۶۵ معرفی کرد که سکه های زیر آنها را نشان می داد: (۱۰۰، ۵۰، ۲۵، ۱۰، ۵ و ۱ فیل) و سکه های (۱، ۵ و ۱۰ فیل) از برنز ساخته شده بودند. در حالی که بقیه سکه ها از فلز نیکل ساخته شده بودند. و در دوره بعد، سکه های ساخته شده از مواد برنز و فلزات در بحرین با سکه های ساخته شده از مس جایگزین شدند، و در حال حاضر این کشور از اسامی (۵، ۱۰، ۲۵، ۵۰، ۱۰۰، ۱۰۰ و ۵۰۰ فیل) استفاده می کند و لازم به ذکر است که واحد پول بحرین که در حال حاضر استفاده می شود در اندازه های مختلف ساخته شده است. و این به شرح زیر است:

  • سکه ۵ فیل: قطر آن ۱۹ میلی متر تخمین زده شده است.
  • سکه ۱۰ فیل: قطر حدود ۲۱ میلی متر.
  • سکه ۲۵ فیل: قطر آن حدود ۲۰ میلی متر است.
  • سکه ۵۰ فیل: قطر تا ۲۲ میلی متر.
  • سکه ۱۰۰ فیل: قطر تا ۲۴ میلی متر.
توجه: وزن سکه ها از دو تا شش گرم است.

اسکناس بحرین

پول بحرین
پول بحرین

هیئت ارزی بحرین اولین اسکناس ها را در سال ۱۹۶۵ صادر کرد و با اسکناس های زیر نمایندگی می شدند: (۱۰، ۵، ۱، نیم و یک ربع دینار) و در سال ۱۹۶۷ اسکناس در قالب ۱۰۰ فیل صادر شد. و پس از گذشت شش سال آژانس پول بحرین جایگزین هیئت مدیره واحد پول بحرین شد و موفق به انتشار دسته جدیدی از اسکناس شد. و این در قالب (۲۰، ۱۰، ۵، ۱ و نیم دینار ) است و در سال ۲۰۰۶ نام آژانس به بانک مرکزی بحرین تغییر یافت و اسکناس های بحرین از نظر تنوع رنگ از یکدیگر متمایز می شوند. این رنگ دارای رنگ های قهوه ای، هلویی، قرمز، آبی و سبز است.

اقتصاد بحرین

فعالیت اقتصادی دولت بحرین بر تولید نفت خام، گاز طبیعی و تصفیه فرآورده های نفتی متمرکز است. بنابراین، اقتصاد این کشور تحت تأثیر بازار جهانی نفت قرار دارد. قابل ذکر است که بحرین در حمل و نقل و تجارت، یکی از موفق ترین کشورها در توسعه خدمات صنعتی، تجاری و مالی بود. قابل ذکر است که بخش غیرنفتی شامل صنایع پتروشیمی، تعمیر کشتی، پالایش آلومینیوم و صنایع سبک است و کشور همچنان مهمترین مرکز تجاری و مالی در خلیج فارس.

 

در مورد قطر و پایتخت آن چه می دانید

جزیره کوچک یونان که می تواند اولین شهر چند فرهنگی در جهان باشد

منابع:

  1. Bahrain Map”www.mapsofworld.com,۲۱-۱۰-۲۰۱۶، Retrieved 24-5-2019. Edited.
  2. ^ Sharon Omondi (1-8-2017), “What Is The Currency Of Bahrain?”، www.worldatlas.com, Retrieved 24-5-2019. Edited.
  3. ^ Jill Ann Crystal and Charles Gordon Smith, “Bahrain”، www.britannica.com, Retrieved 24-5-2019. Edited.

مهناز اشراقی

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 4 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا