پیارنددانستنی های جالبگردشگری

واحد پول کره شمالی چیست؟ و چه نوع اقتصادی بر این سرزمین حاکم می باشد

کره شمالی برنده شد

از سال هزار و نهصد و چهل و هفت، وون (به انگلیسی: Won) به عنوان واحد پول رسمی در کره شمالی تصویب شد و جایگزینی برای واحد پول ین کره شد. واحد پول کره شمالی ترکیبی از این دو واحد پول: ژاپن (ین) و چینی (یوان) می باشد.

در سال هزار و نهصد و چهل و شش بانک مرکزی تاسیس شد که وظیفه چاپ اسکناس و ارز و تنظیم گردش آنها در کشور را بر عهده داشت. مانند دیگر کشورهای سوسیالیستی، کره شمالی ارزهای دیگری را برای غیر شهروندان صادر کرد. نسخه قابل تبدیل دیگری از وون منتشر شد. به خاطر بازدیدکنندگان و خارجی ها ، تا بازدیدکنندگان خارج از کره شمالی بتوانند از ارزهای خود به ویژه یورو استفاده کنند.

واحد پول کره شمالی
واحد پول کره شمالی

استفاده از وون به عنوان واحد پول کره شمالی

وون در کره شمالی از دو نوع یافت می شود. نوع اول نشان دهنده وون در فرمهای رسمی خود – که توسط دولت صادر شده است – مانند اوراق و سکه است و برخی از طرفین آن را منحصراً در تمام معاملات خود در خرید و فروش استفاده می کنند و در مغازه ها و مراکز تجاری محلی پخش می شود.
در مورد نوع دوم ، این وون است که با ارزهای خارجی مانند دلار و یورو مبادله می شود و به صورت قطعه و اسکناس وجود ندارد، اما با جایگزینی ارزهای خارجی با کارت های اعتباری محلی بدست می آید. حامل ارزهایی است که در هتلهای خارجی پرداخت می شود و این نوع در ارزها پخش می شود. تجارت جهانی که بازدیدکنندگان را از خارج از کشور جذب می کند.

مروری بر اقتصاد کره شمالی

آیا اقتصاد کره و واحد پول کره شمالی الگوی انزوا از بقیه جهان است و کنترل دولت در تمام جزئیات مربوط به تولید و توسعه، با بدترین ترس های اقتصاد کره شمالی در دهه نود قرن گذشته مواجه شده است؟
آنها مجموعه ای از بلایای طبیعی را تجربه کردند ، شاخص های رشد اقتصاد در دوره کاهش زمان ، دولت ایالت Fmarst چندین تلاش برای حمایت از اقتصاد محلی خود انجام داد ، که آخرین آنها در سال دو هزار و شانزده بود. با شروع بسیاری از پروژه های جدید تولیدی و ساختمانی ؛ برای تکمیل اقتصاد با قدرت اضافی.

ساناز بهمنش

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا