پیارندتازه های گردشگریدانستنی های جالبگردشگری

پرجمعیت ترین قاره جهان کدام است؟

آسیا پرجمعیت ترین قاره جهان

قاره آسیا ( به انگلیسی: Asia) یکی از پرجمعیت ترین قاره جهان، با جمعیتی در حدود ۴،۶۰۱،۳۷۱،۱۹۸ نفر، با تراکم متوسط ​​جمعیت ۱۰۳.۲۲ نفر در کیلومتر مربع برآورد می شود.  ۶۲٪ از کل جهان را تشکیل می دهد . جمعیت چین، چین، هند اندونزی و پاکستان از جمله پرجمعیت ترین کشورها در آن هستند، در حالی که مالدیو، برونئی، بوتان و تیمور شرقی کمترین جمعیت را دارند و بسیاری از ادیان در بین جمعیت قاره آسیا گسترش یافته اند، اما دین غالب اسلام است، جایی که حدود ۱.۱ میلیارد نفر به دین اسلام پایبند هستند هندوئیسم دومین دین بزرگ آسیا است و حدود یک میلیارد نفر آن را اعتقاد دارند و مسیحیت در آن گسترده است.

همانطور که قاره آسیا خانه بسیاری از زبانهای محلی است؛ زبان ماندارین که توسط تعداد کمی از ساکنان صحبت می شود و زبانهای بین المللی مورد استفاده کل مناطق است، رایج ترین زبان در قاره است که حدود ۱.۳ میلیارد نفر از آن صحبت می کنند و زبان رسمی در چین، سنگاپور، تایوان است.
زبان روسی: این زبان رسمی در هر کشوری است. از روسیه، قزاقستان و دیگر کشورها، تقریباً ۲۶۰ میلیون نفر در آن صحبت می کنند، در حالی که عربی سومین زبان اصلی است که حدود ۲۳۰ میلیون نفر در قاره آن صحبت می کنند.

قاره آسیا یکی از پرجمعیت ترین قاره جهان
قاره آسیا یکی از پرجمعیت ترین قاره جهان

آفریقا دومین پرجمعیت ترین قاره جهان

قاره آفریقا ( به انگلیسی: Africa) دومین پرجمعیت ترین قاره جهان است، با جمعیتی در حدود ۱،۳۰۸،۰۶۴،۱۹۵ نفر، با تراکم متوسط ​​جمعیت ۴۳.۱۷ نفر در کیلومتر مربع برآورد می شود، قاره آفریقا با دارا بودن ۵۴ کشور جهان و رشد جمعیت پایین است، نسبتاً برخی از آنها، اما جمعیت نیجریه و اوگاندا با سرعت بالایی در حال افزایش است.
رشد جمعیت در اکثر کشورهای قاره هر سال بیش از ۲ درصد و آفریقایی ها است. کشورها از اقوام مختلف تشکیل شده اند، جایی که کشورهای کنیا، تانزانیا، اوگاندا و آفریقای جنوبی نمونه خوبی از گروه در حال رشد نژادهای متنوع هستند. جمعیت آفریقا طی چهل سال گذشته به طور تصاعدی افزایش یافته است و با حضور تعداد زیادی از جوانان زیر ۲۵ سال.

آفریقا پرجمعیت ترین قاره جهان
آفریقا پرجمعیت ترین قاره جهان

اروپا

قاره اروپا ( به انگلیسی: Europe) رتبه سوم پرجمعیت ترین قاره جهان، با جمعیتی در حدود ۷۴۷ ۱۸۲ ۷۵۱ نفر، با تراکم متوسط ​​جمعیت ۳۳.۷۶ نفر در کیلومتر مربع برآورد شده است. پرجمعیت ترین جمعیت کشورهای پروس، آلمان، فرانسه، انگلستان، ایتالیا، اسپانیا، اوکراین، لهستان، رومانی و قزاقستان. واتیکان، سان مارینو، موناکو، لیختن اشتاین، آندورا، ایسلند، مالت، لوکزامبورگ، مونته نگرو و قبرس هستند.

 

 

منابع
^ أ ب ت “Countries of Europe”, www.nationsonline.org، Retrieved 26-5-2021. Edited. ↑ Diane Boudreau، Melissa McDaniel، Erin Sprout، and others (4-1-2021)، “Europe: Human Geography”, www.nationalgeographic.org، Retrieved 26-5-2021. Edited. ↑ “Europe’s Environment – The Dobris Assessment”, www.eea.europa.eu,23-11-2020، Retrieved 31-5-2021. Edited. ^ أ ب “Europe Map”, www.infoplease.com Retrieved 27-5-2021. Edited. ↑ “WORLD REGIONAL GEOGRAPHY”, open.lib.umn.edu Retrieved 8-6-2021. Edited. ↑ “Europe”, worldgeo.pressbooks.com Retrieved 31-5-2021. Edited. ^ أ ب ت Brian Windley، William Britannica، East William، and others (26-11-2020)”Europe”, www.britannica.com، Retrieved 31-5-2021. Edited. ↑

پویا رادفر

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا