چگونه موهای زائد چانه در زنان را بین ببریم

موهای زائد چانه در زنان یکی از مواردی است که بانوان به دنبال از بین بردن آسان آن هستند. با پیروی از روش زیر می توانید از شر آنها خلاص شوید.
موهای زائد چانه در زنان
موهای زائد چانه در زنان

موهای زائد چانه در زنان یکی از مواردی است که بسیاری از بانوان به دنبال از بین بردن آسان آن هستند. با پیروی از روش های گفته شده می توانید از شر آنها خلاص شوید.

استفاده از موچین

روش کندن برای موهای زائد چانه در زنان با کشیدن تک تک موها از ریشه با موچین استفاده می شود و استفاده از آن برای نواحی کوچک صورت ترجیح داده می شود. نتیجه کندن بین سه تا هشت هفته باقی می ماند. توصیه می شود موچین را قبل و بعد از هر بار استفاده با مالیدن آن با الکل تمیز کنید تا احتمال التهاب کاهش یابد.
موهای زیر پوستی یکی از عوارض احتمالی کندن است. اگر مو در حین کندن قطع شود، ممکن است دوباره زیر پوست رشد کند. قبل از کندن باید مراقب شستن پوست بود. از آنجایی که در حین کندن مو، کثیفی و باکتری می تواند وارد منافذ پوست شود و باعث ایجاد جوش شود و اگر زمان کافی برای شستشوی صحیح صورت را ندارید، می توانید کمی تونر را روی پنبه گذاشته و به آرامی روی صورت پاک کنید تا باکتری ها از بین بروند.
چرک و دست ها را باید قبل از دست زدن به صورت به خوبی با آب و صابون شست و برای کمک به کندن بهتر است منافذ تا حد امکان باز باشد لذا توصیه می شود حوله گرم روی صورت قرار داده شود. برای تسهیل برداشتن موهای زائد چانه در زنان می توان صورت را با روش نوازش خشک کرد و توصیه می شود از موچین برای کندن مو در جهت رشد آن استفاده کنید.

اصلاح موهای زائد چانه در زنان

اصلاح یکی از سریع‌ ترین و آسان‌ ترین روش‌ ها برای از بین بردن مو است و می‌ توانید با استفاده از تیغ‌ های یکبار مصرف یا ماشین اصلاح برقی که حاوی تیغه‌هایی برای بریدن مو از سطح پوست است، صورت را اصلاح کنید. اما باید توجه داشته باشید که نتایج اصلاح دائمی نیست. صورت شما ممکن است بین یک تا سه روز بدون مو بماند و پس از آن باید دوباره آن را بتراشید و ترجیحاً هنگام اصلاح جهت تراشیدن با رویش مو و تمیز کردن صورت و پخش یک لایه باشد. صابون یا کرم اصلاح روی آن؛ برای افزایش صافی سطح پوست و کاهش احتمال ایجاد زخم.

استفاده از موم

چگونه موهای زائد چانه در زنان را بین ببریم
چگونه موهای زائد چانه در زنان را بین ببریم

موم یک راه موثر برای از بین بردن موهای زائد چانه در زنان است و دو نوع مختلف از ابزارها برداشتن مو موم، که نوار موم که نیاز به بین دستان خود را قبل از استفاده از آنها گرم می شود، و موم که ذوب در بخاری، سپس به اعمال وجود دارد ناحیه ای با چوب و استفاده از موم نرم یا طراحی شده برای موهای صورت توصیه می شود و توصیه می شود با انجام آزمایش بر روی ناحیه کوچکی از پوست ببینید که آیا به موم حساسیت دارید یا خیر و مطمئن شوید و این که دمای آن مناسب است و قبل از استفاده باید از تمیز بودن دستان خود مطمئن شوید و صورت خود را لایه برداری کنید.

 

منابع
↑ Mary Jo DiLonardo, “For Women Only: Best Choices for Hair Removal”، www.webmd.com, Retrieved 18-5-2019. Edited. ↑ Laura Martin, “How to Pluck Facial Hair”، www.wikihow.com, Retrieved 18-5-2019. Edited. ^ أ ب Valencia Higuera (10-4-2018), “How to Remove Facial Hair”، www.healthline.com, Retrieved 18-5-2019. Edited.

مهناز اشراقی
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند