کاهش چربی اطراف شکم با استفاده از زیره و سایر فواید آن از جمله تقویت حافظه

زیره به عنوان یکی از محصولات طبیعی و سالم می تواند در کاهش چربی اطراف شکم نقش قابل قبولی را ایفا کند همچنین زیره دارای فواید دیگری نیز می باشد.
کاهش چربی اطراف شکم
کاهش چربی اطراف شکم با ترفند های ساده

فواید زیره برای کاهش چربی اطراف شکم

کاهش چربی اطراف شکم
کاهش چربی اطراف شکم با ترفند های ساده

زیره سبز ممکن است به لاغری کمک کند، اما برای کاهش وزن به تنهایی کافی نیست.
برای رسیدن به این هدف، باید یک رژیم غذایی سالم و متعادل را دنبال کنید، زیرا هیچ ماده غذایی وجود ندارد که به طور جادویی برای کاهش وزن کار کند، اما می تواند گفته شود که زیره حاوی ترکیباتی به نام استرول گیاهی است (به انگلیسی: phytosterols). که به جلوگیری از جذب کلسترول در بدن کمک می کند و به از بین بردن کاهش چربی اطراف شکم کمک می کند.
زیره با افزایش میزان متابولیسم در بدن به افزایش دفع صفرا در کبد نیز کمک می کند، که این مساله هضم غذا را افزایش می دهد و این مساله برای کاهش چربی اطراف شکم موثر است.

فواید عمومی زیره سبز بجز کاهش چربی اطراف شکم

زیره برای کاهش چربی اطراف شکم
زیره برای کاهش چربی اطراف شکم

فواید زیادی برای زیره سبز در اختیار بدن قرار می دهد که از جمله آنها موارد زیر است:

کاهش کلسترول در خون

یک مطالعه انجام شده بر روی زنان چاق که روزانه ۳ گرم پودر زیره به آنها ارائه می شود، نشان داد که کاهش سطح کلسترول تام و تری گلیسیرید در خون آنها مشاهده شده است.

کاهش استرس

زیره سبز به از بین بردن تنش و خستگی کمک می کند، زیرا یکی از مطالعات انجام شده روی موش های آزمایشگاهی نشان داد که زیره سبز به خلاص شدن از استرس و کاهش استرس کمک می کند. طبق چندین مطالعه ، این عمل با نقش یک آنتی اکسیدان با اثربخشی بیشتر از ویتامین C انجام می شود.

افزایش حافظه

زیره سبز به تحریک سیستم عصبی مرکزی کمک می کند، که به تقویت حافظه و افزایش کارایی کنترل اندام کمک می کند. اعتقاد بر این است که ممکن است در درمان بیماران مبتلا به پارکینسون نقش داشته باشد. به تحریک سیستم عصبی مرکزی در بدن کمک می کند.

سطح قند خون را کنترل کنید

از زمان های بسیار قدیم زیره به عنوان داروی گیاهی برای کاهش قند خون استفاده می شده است. درحالی که بسیاری از مطالعات انجام شده بر روی بیماران دیابتی نشان داده است که این ماده در کنترل سطح قند خون تأثیر دارد.

 

 


 

منابع:

  1.  Holly Klamer, “How Cumin Can Help You Accelerate Weight Loss”، www.caloriesecrets.net, Retrieved 27-05-2019. Edited.
  2.  Matthew Thorpe (23-03-2017), “۹ Powerful Health Benefits of Cumin”، www.healthline.com, Retrieved 27-05-2019. Edited.
  3.  Megan Metropulos (29-09-2017), “Six health benefits of cumin”، www.medicalnewstoday.com, Retrieved 27-05-2019. Edited.
  4.  Natalie Olsen (08-08-2017), “Cumin Benefits”، www.healthline.com, Retrieved 27-05-2019. Edited.
مهناز اشراقی
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند