گیاه برای روده تحریک پذیر و تسکین درد آن

انواع گیاه برای روده تحریک پذیر می توانند درد ناشی از مشکلات پدید آمده در دستگاه گوارش را کاهش دهد برای آشنایی با آنها همراه ما باشید.
خواص گل بابونه
بسیاری از بیماری ها را می توان با استفاده از خواص گل بابونه به بهترین شکل ممکن درمان نمود. یا از بروز آنها پیشگیری کرد.

انواع گیاه برای روده تحریک پذیر می توانند درد ناشی از مشکلات پدید آمده در دستگاه گوارش را کاهش دهد. در این مقاله به چند نمونه از این گیاهان اشاره می کنیم.

نعناع یک گیاه برای روده تحریک پذیر

در تعدادی از مطالعات مشخص شد که مصرف نعناع شدت درد افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر را در مقایسه با افرادی که نعنا مصرف نمی کردند کاهش می دهد. همچنین هنگام استفاده از گیاه نعنا برای روده تحریک پذیر باید به یاد داشت، خطرات نوشیدن چای نعنا کم است. در مطالعه دیگری نشان داده شد که چای نعناع می تواند اسپاسم روده را کاهش دهد و به کبد کمک می کند و سموم را از بدن دفع می کند.

زنجبیل

مردم معمولاً زنجبیل را برای درمان علائم مربوط به دستگاه گوارش مصرف می‌کنند، همچنین معمولاً در طب سنتی چینی به عنوان یک گیاه برای روده تحریک پذیر استفاده می‌شود، زیرا عصاره زنجبیل به کاهش التهاب کمک می‌کند، پوشش معده را تقویت می‌کند و زنجبیل تازه برای تهیه چای زنجبیل نیز حرکت روده را تقویت می‌کند. 

 

بابونه

 بابونه یک گیاه برای روده تحریک پذیر و تسکین درد آن
بابونه برای روده تحریک پذیر و تسکین درد آن

بابونه یکی از گیاهان مفید برای تسکین علائم IBS، بهبود اضطراب و تنش ناشی از این علائم است و بابونه خاصیت ضدعفونی کنندگی، ضد التهابی دارد و به تحریک کیسه صفرا کمک می کند و می توان از آن برای درمان اسهال، گرفتگی شکم، نفخ شکم استفاده کرد. و سوء هاضمه به دلیل دارا بودن خواص ضد اسپاسم به عنوان یک گیاه برای روده تحریک پذیر به منظور تسکین درد استفاده نمود.

 

رازیانه آخرین گیاه برای روده تحریک پذیر

چای بادیان برای دستگاه گوارش مفید است، زیرا به آرامش معده و تنظیم هضم کمک می کند. جایی که در تعدادی از مطالعات مشخص شد که عصاره معطر رازیانه حاصل از روغن ها باعث شل شدن ماهیچه ها می شود و همچنین توانایی انیسون را در درمان یبوست که می تواند از علائم سندرم روده تحریک پذیر باشد و علاوه بر آن انیسون نشان داده است. دارای خواص ضد درد، آرام بخش و ضد التهابی است و در مطالعه دیگری نشان داده شده است که افرادی که کپسول روغن انیسون مصرف می کردند علائم سندرم روده تحریک پذیر را پس از چهار هفته بهبود می بخشند. 

 

منابع
^ أ ب Megan Ware,Megan Metropulos (23-1-2018), “Best teas to drink for IBS”، www.medicalnewstoday.com, Retrieved 16-5-2019. Edited. ↑ Caitlin Wheat (21-6-2018), “My 5 Top Herbs for IBS (That Don’t Include Ginger or Mint!)”، irritablebowelsyndrome.net, Retrieved 16-5-2019. Edited. ^ أ ب Emily Cronkleton (25-6-2018), “The Best Teas to Drink for Relief from IBS Symptoms”، www.healthline.com, Retrieved 16-5-2019. Edited.

پویا رادفر
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند