پیارنددانستنی های جالبسرگرمیگردشگری

بزرگترین آبهای داخلی جهان در ۸ منطقه متفاوت

بزرگترین آبهای داخلی جهان را می توان به عنوان عامل جذب گردشگر برای بسیاری از کشور ها محسوب نمود
آب ستون فقرات زندگی است، هیچ زندگی و تمدنی بدون آب وجود ندارد.
به همین دلیل، آب به عنوان یکی از مهمترین ثروت ملی طبقه بندی می‌شود، زیرا کشورها در تلاشند سطح آب خود را حفظ کنند، امروز ما در این مقاله کشورهایی را که دارای بیشترین سطح آب داخلی در جهان هستند برجسته خواهیم کرد.

بزرگترین آبهای داخلی جهان
بزرگترین آبهای داخلی جهان که شما را به خود می خوانند

۱- کانادا:

کانادا در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است، کانادا توسط دریاچه ها، رودخانه ‌ها و آبشار ‌هایش احاطه شده است و معروف‌ ترین آبشار ‌های آن آبشار‌های نیاگارا است.
کانادا با مساحت ۸۹۸۹۶۳ کیلومتر مربع دارای بزرگترین منطقه بزرگترین آبهای داخلی جهان.

۲- روسیه:

روسیه در شمال اوراسیا واقع شده است، روسیه رودخانه ‌های زیادی دارد و از آنها برای حمل و نقل تجاری و همچنین دریاچه‌های زیادی استفاده می‌کند که تعداد آنها ۲۰۰ هزار عدد است و همه اینها روسیه را به عنوان دومین کشور که بزرگترین آبهای داخلی جهان را با مساحت ۷۲۰ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع در اختیار دارد.

۳- ایالات متحده آمریکا:

ایالات متحده آمریکا در وسط قاره آمریکای شمالی واقع شده است، ایالات متحده چهارمین رودخانه طولانی جهان، رود می‌سی سی پی را در اختیار دارد و آب دریاچه‌های بزرگ را با کانادا مشترک دارد. ایالات متحده از نظر داشتن بزرگترین بزرگترین آبهای داخلی جهان ۴۷۰۱۳۱ کیلومتر مربع در رتبه سوم قرار دارد. .

۴- هند:

هند در جنوب آسیا واقع شده است، هند با رودخانه‌ های خود متمایز است و مشهورترین رودخانه ‌های آن گنگ، برهما پوترا، کریشنا، ماها ندی، رود نار مادا است، هند با مساحت ۳۱۴۰۷۰ کیلومتر مربع به عنوان بزرگترین منطقه آب داخلی در رتبه چهارم بزرگترین آبهای داخلی جهان قرار دارد.

۵- چین:

چین در شرق آسیا واقع شده است، از رودخانه‌ های اصلی چین رودخانه زرد، رود یانگ تسه، رودخانه شی، رودخانه مکونگ، براهما پوترا و آمور است. چین با مساحت ۱۳۷، ۰۶۰ کیلومتر مربع از نظر بزرگترین آبهای داخلی جهان در رتبه پنجم قرار دارد.

۶- ایران:

ایران در غرب آسیا واقع شده است. ایران کشوری کوهستانی است و دریاچه ‌ها و حوضه‌ های آبی زیادی دارد. ایران مشرف به بزرگترین دریاچه نمک جهان، دریای خزر است. ایران از نظر بزرگترین سطح داخلی آب در رده ششم جهان قرار دارد و مساحت آب آن ۱۱۶۶۰۰ کیلومتر مربع است.

۷- اتیوپی:

اتیوپی در یک قاره آفریقا واقع شده است و اتیوپی از نظر مساحت در جهان در رتبه ۲۷ و از نظر مساحت آب داخلی در رده هفتم قرار دارد و معروف‌ترین دریاچه‌های اتیوپی دریاچه تانا هستند که ۱۰۴. ۳۰۰ کیلومتر مربع مساحت آب دارد.

۸- کلمبیا:

کلمبیا در قسمت شمال غربی قاره آمریکای جنوبی واقع شده است. کلمبیا رودخانه‌ها و حوضه‌های آبی زیادی دارد و از نظر مساحت آب داخلی با هشتاد و یکصد و ۲۱۰ ۲۱۰ کیلومتر مربع در رتبه هشتم قرار دارد.

 

تعطیلات تابستانی شاد را با ۹ ایده بگزرانید

تعطیلات تابستان خود را با ۸ ایده لذت بخش کنید

شفق قطبی و پنج افسانه عجیب در مورد آن

بهنام محمدی

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 16 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا