آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

جاذبه های گردشگری اسکندریه آثار بجا مانده از تاریخ

کتابخانه اسکندریه

کتابخانه اسکندریه یکی از مشهورترین کتابخانه های جهان باستان بود. این بنا در قرن سوم قبل از میلاد ساخته شد و در آن زمان مرکز اصلی دانش، فرهنگ و تحقیقات منطقه ای و ملی را نشان می داد و شامل تعداد بسیار زیادی نسخه خطی و کتاب های ارزشمند بود؛ اما این کتابخانه شگفت انگیز در برخی از برهه های تاریخی ویران شد و به دلایل نامشخص به یادبود کتابخانه باستان تبدیل شد.
دولت مصر کتابخانه مدرن اسکندریه را در سال ۲۰۰۲ میلادی نزدیک به محل کتابخانه قدیمی ساخت و امروزه این کتابخانه شامل میلیون ها کتاب و اسناد از مناطق مختلف جهان است و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری اسکندریه شناخته می شود.

ارگ قایت بای

جاذبه های گردشگری اسکندریه
جاذبه های گردشگری اسکندریه

ارگ قایت بای (به انگلیسی: Citadel Of Qaitbay) در بندر شرقی اسکندریه، در مکان باستانی فانوس دریایی معروف اسکندریه واقع شده است. جالب است بدانید که گردشگران می توانند از قلعه دیدن کنند؛ در میان بناهای تاریخی آن گشت بزنند و از دارایی های موزه نیروی دریایی از قطعات تاریخی نبردهای دریایی روم و نبردهای ناپلئون بازدید کنند.

موزه ملی اسکندریه

موزه ملی اسکندریه (به انگلیسی: Alexandria National Museum) یکی دیگر از جاذبه های گردشگری اسکندریه در ساختمانی به سبک ایتالیایی واقع شده است و یکی از موزه های مهم منطقه محسوب می شود.
این مجموعه شامل مجموعه های شگفت انگیز از آثار و مجموعه هایی است که تاریخ اسکندریه و منطقه اطراف آن را بیان می کنند، از جمله مصنوعات مربوط به دوران بیزانس، اسلامی و مدرن و آثار باستانی مربوط به دوره فراعنه ، مانند: یک مجسمه از ابوالهول، و مجسمه هایی که مربوط به دوران یونانی-رومی است.

گورستان های کوم الشقفا

جاذبه های گردشگری اسکندریه آثار بجا مانده از تاریخ
گورستان های کوم الشقفا جاذبه های گردشگری اسکندریه آثار بجا مانده از تاریخ

مقبره های کوم الشقفا (به انگلیسی: Catacombs Of Kom Ash Shuqqafa) کاتاکومب های تاریخی باستانی هستند که علاوه بر اتاقک از سه قسمت تشکیل شده اند و برای اولین بار در قرن دوم میلادی ساخته شده اند و به طور اتفاقی در سال ۱۹۰۰ م کشف شده اند، هنگامی که بزرگترین محل دفن رومیان در مصر ظاهر شد.

 

منابع:

  1.  Andrew Mwaniki (19-1-2018), “Library of Alexandria – Unique Places in History”، www.worldatlas.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  2.  “What are the popular places to visit in Alexandria?”www.mapsofworld.com,۲۲-۵-۲۰۱۹، Retrieved 23-5-2019. Edited.
  3.  “Alexandria National Museum”www.lonelyplanet.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  4.  “Catacombs of Kom Ash Shuqqafa”www.lonelyplanet.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 11 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا