آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

زیباترین مکانهای کوالالامپور از غارها تا برج های بلند

برجهای دوقلوی پتروناس

برج های دوقلوی پتروناس یکی از زیباترین مکانهای کوالالامپور یک جفت ساختمان بلند هستند و با اتمام کار با ارتفاع ۴۵۱.۹ متر بلندترین ساختمان در جهان محسوب می شود. هر دو برج به شکل دایره ای است که در امتداد هر یک از آنها هشت گوشه برجسته شده است. یک ساختار هرمی فولادی در بالای آن قرار گرفته است و یک پل معلق دو برج را به هم متصل می کند که به بازدید کنندگان اجازه می دهد تا از بین آنها حرکت کنند.

غارهای باتو

جاهای دیدنی کوالالامپور
جاهای دیدنی کوالالامپور

غارهای باتو (به انگلیسی: Batu Caves) در ۱۳ کیلومتری شمال مرکز شهر کوالالامپور واقع شده اند و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری مالزی به شمار می روند. آنها نمایانگر مجموعه ای از غارهای سنگی هستند که برای هندوها از اهمیت بسیاری برخوردار است. این معبد شامل یک معبد هندو است که قدمت آن به سال ۱۸۹۱ میلادی برمی گردد و بسیاری از مجسمه های تاریخی وجود دارد که مهمترین آنها مجسمه عظیم بتونی است که در ورودی با ارتفاع ۴۲.۷ متر قرار دارد و به تندیس موروگان اختصاص یافته است.

برج کوالالامپور

برج کوالالامپور هفتمین برج بلند در جهان است و به عنوان یکی از زیباترین مکانهای کوالالامپور شناخته می شوند و در بالای آن یک رستوران لوکس، یک مکان چرخان، یک رصدخانه نجوم، یک مرکز پرش و یک برج ارتباطی وجود دارد.

آکواریوم کوالالامپور

آکواریوم کوالالامپور در نزدیکی برج های دوقلوی پتروناس واقع شده است و یک آکواریوم عظیم با مساحت تقریبی ۵،۵۷۴ متر مربع است و تعداد زیادی ارگانیسم دریایی از مناطق مختلف جهان را در خود جای داده است.
با اشاره به اینکه بازدید کنندگان و گردشگران می توانند از طریق تونل شیشه ای، کوسه ها و لاک پشت های دریایی و ماهی های مختلف را از نزدیک ببینید.

موزه ملی

موزه ملی کوالالامپور مجموعه ها و آثار قابل توجهی را در خود جای داده است که تاریخ مالزی را از دوران ماقبل تاریخ تا این زمان بیان می کند.

موزه هنرهای اسلامی

زیباترین مکانهای کوالالامپور
زیباترین مکانهای کوالالامپور

موزه هنرهای اسلامی (به انگلیسی: The Islamic Arts Museum) یک موزه تاریخی شگفت انگیز فرهنگی است که در آن دوازده گالری متخصص در تاریخ اسلامی گنجانده شده است و برجسته ترین مطالب این نمایشگاه ها عبارتند از: کتاب ها، مصنوعات و موارد دیگر.

 

منابع:

  1.  The Editors of Encyclopaedia Britannica , ” Petronas Twin Towers “، www.britannica.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  2.  Robert Lewis , ” Batu Caves “، www.britannica.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  3.  Sarah Anne Lee (16-2-2018), “۲۰ Must-Visit Attractions in Kuala Lumpur”، theculturetrip.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + چهارده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا