سفر با کودکان را راحت تر تجربه کنید

سفر با کودکان
سفر با کودکان

بسیاری از والدین هنگام برنامه ریزی برای رفتن به یک سفر تابستانی با کودکان خود، احساس ترس و اضطراب می ‌کنند، زیرا کودکان واکنش فریاد زدن و گریه و عدم پاسخگویی به جو سفر را نشان می‌ دهند.
ما در این مبحث شما عزیزان را راهنمایی می‌ کنیم، شما عزیزان مجموعه‌‌ای از نکات را در دست خواهید داشت که برای لذت بردن از یک سفر تابستانی فوق العاده در کنار فرزندان خود باید آنها را رعایت کنید.

 

اول: آماده سازی کودکان برای یک روال استثنایی

"<yoastmark

کودکان معمولاً دوست دارند زمان مشخصی برای خوابیدن، بیدار شدن، بازی و غذا خوردن رعایت کنند.
هرگونه تغییر جزئی در این روال، آنها را در معرض تنشی قرار می ‌دهد، که آنها با گریه و فریاد ابراز می ‌کنند، که بر راحتی والدین در طول سفر تأثیر منفی می ‌گذارد و برای غلبه بر این مشکل، باید کودکان خود را برای روال استثنایی قبل از سفر آماده کنید.
حداقل در دو هفته، مانند تأخیر یا پیشرفت ساعت خواب، و همچنین باعث می ‌شود که او زودتر از حد معمول بیدار شود یا ساعت بیداری را به تأخیر بیندازد، علاوه بر این برخی از تغییرات را در برنامه غذایی و برنامه کودکان ایجاد کنید.

دوم: بحث درباره موضوع سفر با کودکان

درصورتی که کودکان شما در سن مناسب و با درجاتی از آگاهی و درک باشد، باید پیش از آن با او در مورد سفر، مکان انجام آن و فعالیت ‌هایی که با او تمرین می ‌کنید صحبت کنید و به او اجازه دهید برخی از پیشنهاد هایی را که می ‌خواهد در سفر اعمال کند ارائه دهد.

سوم: مبالغه نکردن در فعالیت ‌ها

"<yoastmark

خستگی بر سلامتی جسمی و روانی در هنگام سفر با کودکان تأثیر منفی می ‌گذارد، به صورت تنش، اضطراب و گریه شدید ظاهر می ‌شود، بنابراین در طول سفر نباید در انجام فعالیت ‌های روزانه اغراق کنید و در طول روز به دو یا سه فعالیت راضی باشید.

چهارم: دادن غذای سالم به کودکان

خوردن برخی از انواع غذاهای مضر در طول سفر توسط کودکان، وی را در معرض خطر بیماری‌ های جسمی و بیش فعالی قرار می‌ دهد، بنابراین مجبورید به او غذای سالم مانند میوه‌ ها، سبزیجات، غذاهای کبابی، آب میوه‌ های طبیعی، ذرت بو داده و میان وعده‌ های سالم بدهید و با دادن شیرینی‌ های پر از قند و وعده‌ های غذایی، تا حد امکان از او کاسته شود آماده ساخته شده.

پنجم: در طول روز اجازه دهید کودکان خواب کوتاه داشته باشند

"<yoastmark

چرت زدن در طول روز به کودک کمک می ‌کند تا استراحت و آرامش زیادی داشته باشد، خصوصاً اگر او عادت داشته باشد، بنابراین نباید کودکان خود را از چرت زدن کوچک در طول روز محروم کنید، به عنوان مثال اگر در ساحل هستید می ‌توانید یک چادر کوچک و لباس مناسب با خود ببرید تا چرت او را بردارید. درباره خورشید و نور مزاحم.

ششم: مصرف برخی از داروها برای کودکان

برای اینکه سفر تابستانی شما و کودکان شما ایمن و راحت باشد، باید برخی از داروها را که کودکان شما ممکن است فوری به آنها احتیاج داشته باشد همراه داشته باشید، مانند داروهای اسهال، یبوست، استفراغ، سرماخوردگی، سرفه، پمادهای پوستی و کمک ‌های اولیه اولیه از جمله داروهای ضدعفونی کننده، الکل طبی، گچ و گاز پزشکی.

۲۰ توصیه برای سفر در زمستان

 

۱۱ نکته برای سفر بدون دردسر

داستان واقعی “باقلوا” شیرینی محلی ترکیه

چگونه از بیمار شدن در هواپیما جلوگیری کنیم

شهرهای زیر آب گمشده ای را که تازه کشف شده اند

پویا رادفر
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند