آتار باستانیپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

مکان های دیدنی ایتالیا و اسراری که سالها در دل خود نگه داشته اند

مشهورترین مکان های دیدنی ایتالیا مکان هایی هستند که به دلیل رمز و راز های پنهان و ویژگی های گردشگری مختلف همه ساله تعداد قابل توجهی از گردشگران را به این کشور جذب می کند.

مشهورترین مکان های دیدنی ایتالیا مکان هایی هستند که به دلیل رمز و راز های پنهان و ویژگی های گردشگری مختلف همه ساله تعداد قابل توجهی از گردشگران را به این کشور جذب می کند.

کولوسئوم

کولوسئوم (به انگلیسی: Colosseum) یا به عبارتی همانطور که آمفی تئاتر فلاویان یکی از  آثار ایتالیا است.

کولوسئوم ایتالیا
کولوسئوم یکی از مشهورترین مکان های دیدنی ایتالیا است

این بنا واقع در رم کولوسئوم نامیده می ‌شود یکی از مشهورترین مکان های دیدنی ایتالیا است، این یک آمفی تئاتر غول پیکر رومی است که توسط امپراطورها در طول سالها (۷۰-۷۲ میلادی) تحت فرمان امپراتور وسپاسیان ساخته شده است.
بعد از حدود یک دهه به آن هدیه می‌داد تاریخچه ساخت و افتتاح آن جشن بزرگی را برای امپراطور تیتوس برگزار کرد، که صد روز به طول انجامید، در طی آن بازی‌ های زیادی نشان داده شد و نمایش ‌های زیادی نیز برگزار شد که بین بازی ‌های سنتی که امپراطور ها برای آنها مشهور بودند و کارهای نمایشی متفاوت بود.

مساحت کولوسئوم تقریباً ۱۸۹ ۱۵ ۱۵۶ متر، با ارتفاع چهار طبقه است و دسترسی به آن از طریق هشتاد ورودی مختلف است که ۷۶ ورودی برای عموم مردم تعیین شده است و دو ورودی برای شرکت کنندگان در فعالیت ‌هایی که در زمین آمفی تئاتر برگزار می ‌شود، اختصاص داده شده است و دو ورودی دیگر فقط برای ورود به امپراطور اختصاص داده شده است.
این آمفی تئاتر حداکثر بیش از ۵۰/۰۰۰ نفر را در خود جای داده است و در سالهای متوالی کولوسئوم چندین بار تحت تعمیرات متعددی قرار گرفته است.

محبوبیت کولوسئوم زمانی شروع به کاهش کرد که نمایش ‌های آن مانند بازی ‌ها برای سرگرمی رومی ‌ها مورد توجه قرار نگرفت و این کاهش پس از فروپاشی امپراتوری روم غربی تقویت شد و وقوع بسیاری از زمین لرزه‌ ها به ساختار کولوسئوم در قرن پنجم میلادی آسیب رساند.
این امر منجر به کاهش علاقه به این بنای تاریخی شد و در آغاز قرن بیستم، بیش از نیمی از ساختمان قدیمی تخریب شد و در طول دهه نود کولوسئوم برای احیای مجدد آن احیا شد تا در این دوران به یک سایت توریستی در رم تبدیل شود که هر ساله میلیون ‌ها گردشگر را به خود جذب می ‌کند.

همچنین بخوانید: زیباترین کشورهای جهان و دلایل سفر به این کشور ها

تپه پالاتین

تپه پالاتین یکی ازمشهورترین مکان های دیدنی ایتالیا است

تپه پالاتین در ایتالیا مشهورترین مکان های دیدنی ایتالیا
تپه پالاتین در ایتالیا مشهورترین مکان های دیدنی ایتالیا

فلات پالاتین یکی از مشهورترین مکان های دیدنی ایتالیا و مکان های تاریخی رم است. این مرکز تاسیس یک شهر بودرم توسط رومولو در نیمه دوم قرن هشتم قبل از میلاد، و این فلات حاوی بسیاری از بقایای خانه ‌ها عبادتگاه ‌ها و کاخ‌ هایی است که در آن زمان محل اقامت امپراطور بودند، مانند کاخ آگوست، که هنوز هم ساختار خود را در میان سایر کاخ‌ ها حفظ می ‌کند و در حین حفاری، کلبه ‌ها و مقبره‌ ها کشف شد و قلعه ‌هایی که به دوران آهن باز می ‌گردند، و علاوه بر این که می ‌دانستند که فلات پالاتین مکانی مقدس برای انجام مناسک مذهبی و زمینی حاصلخیز است، که آن را به یک فلات بیانگر قدرت و زیبایی طبیعی تبدیل کرده است.
از آنها برای آگاهی از فرهنگ و زندگی معیشتی استفاده می‌شد، و موزه پالاتین در سرزمین‌ های فلات واقع شده است. این شامل بسیاری از موارد قبرستان عصر آهن، و همچنین آثار هنری به دست آمده از ساختمانهای شاهنشاهی است.

همچنین بخوانید: مشهور ترین جاذبه های گردشگری جهان، اسرار آمیز ترین و قدیمی ترین مکان های دنیا

انجمن رومی

مجمع رومی‌ها که در قلب روم باستان واقع شده است، یکی از مشهورترین مکان های دیدنی ایتالیا است که قدمت آن به قرن هفتم قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد.

این مجموعه شامل بسیاری از بناهای تاریخی از جمله معابد، طاق پیروزی، طاق تیتوس و معبد زحل است. این امر آنرا به یک مرکز اجتماعی، سیاسی و تجاری برای امپراطوری روم در آن زمان تبدیل کرد و مجمع رومی‌ها همانطور که دیگر بناهای تاریخی در رم فرو ریخت، فرو ریخت. به دلیل سقوط امپراتوری روم، پس از آن از این مجمع استفاده شد تا از آن به عنوان یک زمین مرتع خصوصی استفاده شود. به همین دلیل در قرون وسطی به آن میدان گاو می‌گفتند و این مجمع در طی قرن‌های هجدهم و نوزدهم شاهد عملیات اکتشاف و کاوش بود که تا این دوره گسترش یافت.

برج کج پیزا

برج از پیزا (به انگلیسی: برج پیزا) یکی از ‌مشهورترین مکان های دیدنی ایتالیا است.

کلیسای جامع پیزا، در مقام سوم مشهورترین مکان های دیدنی ایتالیا قرار دارد و در شرایط از قدیمی ‌ترین امکانات در حیاط از کلیسا پس از هر یک از خود کلیسا و غسل تعمید، و برج پیزا ناقوس کلیسای جامع شهر پیزا است که از سنگ مرمر سفید ساخته شده و با هدف جلب توجه به کلیسا ساخته شده است و این برج در سه مرحله تاریخی بین دوره (۱۱۷۰-۱۳۷۰ میلادی) ساخته شده است، سپس برج پیزا به دلیل نداشتن پایه در شیب ناخواسته از یک طرف شروع شد. در سالهای پایانی ساخت آن، شیب آن در اواخر قرن بیستم و اوایل قرن بیست و یکم به شکل شناخته شده خود افزایش یافت، [۹] بنابراین برج سالانه بیش از ۵ میلیون گردشگر را به خود جلب می‌کند، درآمد متوسط ​​سالانه تقریبا ۲۱ میلیون یورو است.

همچنین بخوانید:موزه بریتانیا و راز و رمز های پنهان در آن

 

شهر پمپئی

شهر پمپی (به انگلیسی: شهر پمپی) از مشهورترین مکان های دیدنی ایتالیا است که نزدیک به واقع شهرستان از ناپل و در جایگاه دوم در میان نشانه بیشترین بازدید در ایتالیا، که است در لیست از یونسکو میراث جهانی؛ با توجه به ویران ه‌ها و بقایای یک شهر روم باستان که تقریباً به طور کامل تخریب شده بود، در نتیجه فوران آتشفشان کوه وزوویوس در سال ۷۹ میلادی، این خرابه ‌ها منعکس کننده زندگی روم باستان در اشکال مختلف فرهنگی آن است؛ این محوطه شامل حمام‌ های حرارتی، مجلسی است که میزبان جلسات مختلف مهمترین شخصیتهای مسئول و مذهبی آن زمان بود، علاوه بر تئاتر که در زمان ‌های بسیار قدیم میزبان بسیاری از اجراها بود و موارد دیگر.

پویا رادفر

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × چهار =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا