آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

۷ جاذبه های گردشگری تونس از شهر قدیمی تا عمارت خانه ابن عبدالله

شهر قدیمی تونس

شهر قدیمی تونس (به انگلیسی: Old Medina of Tunis) یکی از جاذبه های گردشگری تونس و قسمت قدیمی و معتبر تونس می باشد.
ساخت آن به سال ششصد و نود و هشت میلادی بر می گردد و یکی از اولین شهرهای اسلامی عرب در منطقه مغرب محسوب می شود. امروزه این منطقه شامل گروه بزرگی از بناهای باستانی و باستان شناسی است، بازارهای شلوغی که با کوچه ها در هم آمیخته شده اند. و کوچه های باریک.

شهر قدیمی تونس
شهر قدیمی تونس

موزه باردو یکی از جاذبه های گردشگری تونس

موزه باردو در ساختمان باشکوه کاخ تونس واقع شده است و یکی از مهمترین موزه های شمال آفریقا به حساب می آید. این مجموعه شامل معروف ترین گروه موزاییکی در سطح جهان است که در مکان های مختلف تاریخی در جمهوری تونس کشف شده است.

مسجد زیتونا

مسجد زیتونا (به انگلیسی: Zitouna Mosque) در شهر قدیمی تونس واقع شده است و این یک مسجد تاریخی قدیمی است. قدمت آن هفتصد و سی و دو سال بعد از میلاد باز می گردد؛ با معماری شگفت انگیز و چشم اندازهای فوق العاده.

بازار مرکزی

بازار مرکزی تونس
بازار مرکزی تونس

بازار مرکزی (به فرانسوی: Marché Centrale) بازاری قدیمی است که در سال هزار و هشتصد و نود و یک تأسیس شد و امروز شامل گروهی از مغازه ها و دکه های تخصصی در فروش مواد غذایی مختلف مانند: ماهی، سبزیجات، میوه ها و میوه ها تازه و سایر محصولات است.

حمامهای آنتونین

حمامهای آنتونین (به انگلیسی: Antonine Baths) از مکانهای مهم تاریخی در تونس به حساب می آیند. این حمام های باستانی به دوران امپراتوری روم برمی گردند و با وجود بقایای حمامها، دوش ها، توالت ها، کف موزاییک رومی و کف موزاییک و موارد دیگر به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تونس محسوب می گردند.

دریاچه تونس جاذبه طبیعی گردشگری تونس

دریاچه تونس یکی از مکان های طبیعی است که جاذبه های گردشگری زیادی دارد. تعداد زیادی بازدید کننده و گردشگر از آن بازدید می کنند. برای لذت بردن از جو فوق العاده، تماشای گروه ها و گله های فلامینگوهای زیبا.

خانه ابن عبدالله

جاذبه های گردشگری تونس
جاذبه های گردشگری تونس

دار بن عبدالله (به انگلیسی: Dar Ben Abdallah) یک کاخ و یک موزه مهم تونس در نظر گرفته می شود. در این مجموعه ای چشمگیر از قطعات و آثاری که زندگی بازرگانان ثروتمند عثمانی را که در تونس اقامت داشتند را بیان می کند.

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 3 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا